تلاش های رژیم صهیونیستی علیه ایران؛
اعتراف نتانیاهو به اتئلاف با کشورهای عربی علیه ایران
نتانیاهو: تغییراتی در روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی ایجاد شده و اسرائیل و جهان عرب در حال تبادل اطلاعات هستند.موضع اسرائیل در قبال جهان عرب تغییر کرده است چون آن‌ها دیگر اسرائیل را به‌عنوان دشمن خود در نظر نمی‌گیرند بلکه آن را متحد خود می‌دانند.
کد خبر : ۲۱۲۸۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ساعت : ۱۳:۴۰ PM
به گزارش گروه بین الملل ماه‌تاب آنلاین؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 57، ارتجاع عرب و همچنین رژیم صهیونیستی بزرگترین دشمن خود را ایران معرفی کردند، چرا که پیام انقلاب ایران که مبتنی بر حمایت از مظلومان و مقابله با استکبار جهانی بود در تضاد با اصول آن ها قرار داشت. از این رو در نزدیک به 4 دهه تمام تلاش خود را برای مقابله با ایران به کار گرفتند. شروع انقلاب های عربی در سال 2011 فرصت بی نظیری را به دشمنان محور مقاومت داد تا کشورهای های متحد ایران را نابود کنند. به همین دلیل در سوریه و عراق به عنوان دو کشور متحد ایران تروریست هایی با حمایت های غربی و عربی وارد شدند.

در سوریه تمام تلاش جبهه عربی- عبری با حمایت غربی ها این بود تا این کشور را به عنوان کمر محور مقاومت از ایران جدا کنند. اما در 5 سال گذشته نه تنها دولت قانونی سوریه برکنار نشد بلکه تروریست ها تقریبا در مراحل پایان حیات خود هستند. عربستان در تجهیز داعش نقش اصلی را ایفا کرد و ولید بن طلال شاهزاده مطرح سعودی اخیرا اعلام کرد که ریاض نه تنها از داعش حمایت کرد بلکه داعش در ریاض تشکیل شد. در عراق نیز موصل به عنوان آخرین نقطه حضور داعش در 3 ماه اخیر مورد حمله شدید ارتش و نیروهای مردمی عراق قرار گرفته و کارشناسان معتقدند پیروز معنوی دو جبهه عراق و سوریه ایران و محور مقاومت است.

در یمن نیز کاملا اوضاع به ضرر ارتجاع عرب است و در لبنان نیز گزینه مورد نظر حزب الله لبنان به ریاست جمهوری رسید. تمام این موارد نشان دهنده برتری گفتمان مقاومت بر گفتمان ارتجاع عرب است. اسرائیل نیز که ایران را بزرگترین دشمن خود می داند از نفوذ معنوی ایران در جهان عرب به هراس افتاده و بیم آن دارد که ایران همانند مصر در زمان جمال عبدالناصر به عنوان عامل وحدت بخش مسلمانان علیه اسرائیل عمل کند و جبهه گسترده ای را علیه این رژیم تشکیل دهد. از این رو هم ارتجاع عرب و هم اسرائیل خود را با یک دشمن مشترک مواجه می بینند.

از این رو در سال ها اخیر همکاری و روابط پنهانی این دو جبهه از حالت مخفی خارج و علنی شده است. اعتراف اخیر نتانیاهو نسبت به همکاری با کشورهای عربی علیه ایران را شاید بتوان محکم ترین و مهمترین سند در این مورد دانست.

"بنیامین نتانیاهو"، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه "سی.‌بی.‌اس.نیوز" آمریکا که از وی پرسید، آیا اسرائیل و عربستان در حال تشکیل ائتلافی ضد ایرانی در خاورمیانه هستند گفت: "چنین ائتلافی وجود دارد." نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین اذعان کرد، این رژیم روابط با عربستان را «به میزان چشمگیری» افزایش داده است.

نتانیاهو افزود:" تغییراتی در روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی ایجاد شده و اسرائیل و جهان عرب در حال تبادل اطلاعات هستند." نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد: «موضع اسرائیل در قبال جهان عرب تغییر کرده است چون آن‌ها دیگر اسرائیل را به‌عنوان دشمن خود در نظر نمی‌گیرند بلکه آن را متحد خود می‌دانند. "پیش از این نیز "ایوب قرا"، معاون وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی از روابط نزدیک تل‌آویو با کشورهای عربی ازجمله بحرین پرده برداشت و گفت، وی در زمینه‌سازی برای سفر هیئتی از خاخام‌های یهودی به بحرین نقش داشته است.

البته اینگونه اظهارنظرها در دو سال گذشته بسیار بیشتر شده است. در اواخر آذر ماه «بنیامین نتانیاهو» در مصاحبه با برنامه «60 دقیقه» شبکه «سی‌بی‌اس» گفت: "می‌توانم بگویم تنها چیز خوبی که توافق هسته‌ای با ایران داشت، این بود که دولت‌های عربی و اسرائیل را به هم نزدیک‌تر کرد.

" مجتهد، افشاگر سعودی نیز اعلام کرد توافقی که بین سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر بر سر دو جزیره تیران و صنافیر به وجود آمد، آغاز روابط عربستان با اسرائیل است. روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز در خبری به نقل از اداره اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: "روابط ما با عربستان و امارات بهتر شده است و تشکیلات خودگردان فلسطین سال آینده سقوط خواهد کرد." شبکه 10 رژیم صهیونیستی هم در گزارشی، روابط بین این رژیم و آل سعود را «بسیار بسیار گرم» توصیف کرد و گفت سعودی‌ها مسئله فلسطین را رها کرده‌اند.

«هرتزی هالوی» رئیس بخش اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی نیز نسبت به بهبود روابط میان تل‌آویو و کشورهای عربی مانند عربستان و امارات ابراز خوش‌بینی کرد. روزنامه اسرائیلی هاآرتص نیز مرداد ماه گزارش داد «انور عشقی» ژنرال بازنشسته عربستانی و رئیس مرکز مطالعات سیاسی خاورمیانه به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است.

تمامی این اظهارات اسناد بسیار مهمی از شروع پروژه جبهه عربی- عبری علیه ایران است. در واقع شیوخ خلیج فارس که مشروعیت خود را در داخل با خطر مواجه می بینند و تنها منبع مشروعیت آن ها حمایت های آمریکا و همچنین دلارهای نفتی است اکنون به این نتیجه رسیده اند که تهدید ایران تنها به سوریه و عراق و یا یمن محدود نمی شود، چرا که این قدرت سخت افزاری و یا تسلیحاتی ایران نیست که می تواند پایه های قدرت آن ها را به لرزه درآورد بلکه بُعد معنوی و نرم قدرت ایران است که مرزهای عربی را درمی نوردد و ملت های مسلمان را در برابر حاکمان و دیکتاتوران مرتجع عربی قرار می دهد. اسرائیل نیز که در چند سال اخیر از سوی مقاومت فلسطین با موشک های پیشرفته ای مورد هدف قرار گرفته است به این نتیجه رسیده که در صورت گسترش بیشتر نفوذ ایران در جهان عرب، امکان وحدت علیه اسرائیل در بین مسلمانان بیشتر خواهد شد و این همان تهدید 7 دهه ای است که اسرائیل از آن هراس دارد. به همین دلیل دو جبهه عبری و عربی برای دفع دشمن مشترک یعنی ایران ائتلاف سازی را در دستور کار خود قرار داده اند. میزان رفت و آمد مقامات صهیونیستی در کشورهای عربی و بالعکس نشان دهنده اهمیت پروژه مقابله با ایران است. حمایت های اسرائیل از عربستان در تجاوز به یمن و همچنین کمک تل آویو به تروریست ها در جنوب سوریه نشان دهنده عملی شدن این ائتلاف برای مقابله با ایران و کشورهای متحد این کشور است. اکنون باید دید که افکار عمومی عرب در برابر این اعتراف علنی نتانیاهو به عنوان نخست وزیر اصلی ترین دشمن فلسطین چه واکنشی نشان خواهند داد.

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.