سخنگوی كمیسیون عمران مجلس مطرح نمود؛
آلودگی هوا حاصل عدم همكاری دولت با شهرداری تهران است
شهرداری تهران تا به امروز برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بیش از آنچه انتظار می رفته قدم برداشته ولی متاسفانه تا به امروز دولت سهم خود را برای بهبود ناوگان حمل و نقل عمومی به شهرداری پرداخت نكرده است.
کد خبر : ۲۱۲۵۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ساعت : ۱۷:۲۴ PM
به گزارش گروه سیاسی ماه‌تاب آنلاین، سخنگوي كميسيون عمران مجلس با انتقاد از عملكرد دولت در مقوله آلودگي هوا در پاسخ به خبرنگار ماه‌تاب آنلاین گفت: به نظر دولت بايد براي بهبود وضعيت فعلي آلودگي هوا وارد صحنه شود و سياست سكوت خويش را در قبال افزايش مرگ و مير آدم ها بر اثر آلودگي هوا بشكند. مهرداد لاهوتي يكي از اصلي ترين دلايل افزايش آلودگي هوا را عدم همكاري دولت با شهرداري براي توسعه حمل و نقل ريلي دانسته و اظهارداشت: شهرداري تهران تا به امروز براي توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي بيش از آنچه انتظار مي رفته قدم برداشته ولي متاسفانه تا به امروز دولت سهم خود را براي بهبود ناوگان حمل و نقل عمومي به شهرداري پرداخت نكرده است. طبق قانون دولت بايد از حساب هاي صندوق توسعه ملي 2 ميليارد دلار به منظور توسعه حمل و نقل عمومي و قطارشهري به شهرداري بپردازد كه تا به امروز اين امر مغفول واقع گشته است.

وي همچنين به بحث نظارت مجلس بر دولت پيرامون مساله آلودگي هوا پرداخته و افزود: يكي از دلايلي كه برخي از مردم در حال حاضر از مترو استفاده نمي كنند اين است كه واگن ها هر 8 دقيقه به ايستگاه مي رسند و تعداد آنها نيز نسبت به جمعيت تهران پايين است. اگر دولت حمايت هاي لازم را انجام دهد و زمان هرايستگاه به 3 دقيقه كاهش پيدا كند طبيعتا مردم استقبال بيشتري از حمل و نقل ريلي كرده و شاهد كاهش حضور خودرو در خيابان ها هستيم. دولت به زواياي پيدا و پنهان توسعه حمل ونقل ريلي توجه نمي كند چرا كه با حمايت دولتي از شهرداري نه تنها آلودگي هوا كاسته شده بلكه معضل ترافيك هم حل خواهد شد. ان شاء ا...پس از پايان بحث برنامه ششم توسعه، موضوعاتي همچون نظارت مجلس بر دولت در حوزه آلودگي هوا متمركزتر پيگيري مي گردد.

انتهای پیام/
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.