اسقف كلیسای انگلیکان «حلب
داعش نمادی از «اسلام صهیونیستی» است
رئیس کلیسای انگلیکان شهر حلب تأکید کرد: کلیساها در غرب از گزینه ملت سوریه در حمایت از بشار اسد رئیس‌جمهوری این کشور حمایت می‌کنند، به‌خلاف دولت‌های غربی که از تروریسم در سوریه حمایت می‌کنند.
کد خبر : ۱۱۰۱۰
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ساعت : ۱۱:۲۵ AM
به گزارش گروه فرهنگی ماه‌تاب آنلاين، اسقف «ابراهیم نصیر» رئیس کلیسای «انگلیکان» شهر حلب اظهار داشت: انسان در شهر حلب هدف افراد مسلح بود، اگر بخواهیم از زیان‌هایی که به مسیحیان حلب وارد شد بگوییم، به‌اعتقاد من، تمام نهادهای حیاتی و اساسی و تمام مراکز عبادت در نتیجه تروریسم زیان‌های بسیار زیادی متحمل شدند.
ابراهیم نصیر که با خبرنگار تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، افزود: ما همواره اعلام می‌کنیم، ما با مسجد اموی در شهر حلب و عبادت خداوند و خدمت به انسان یکی و مشترک هستیم، اما آنچه رخ داد، این مسئله را پشت سر گذاشت و ما حتی در مسیر درد و رنج هم مشترک و همدرد هستیم، ما به خداوند اطمینان داریم که مسیر دیگری وجود دارد که مسیر بازسازی در این شهر است.
وی درباره زیان‌های وارده به مراکز مذهبی مسیحیان در شهر حلب به تسنیم گفت: اگر بخواهیم کمی به وضعیت و واقعیت مسیحیان در شهر حلب بپردازیم، می‌توانم بگویم که بیشتر کلیساهای شهر آسیب دیده است، می‌توانیم تنها چهار یا پنج کلیسا را که همگی در مناطق جدید حلب واقع است، مسثتنی کنیم که آسیب ندیده است، اما در مناطق قدیمی تمام کلیساها هدف قرار گرفته است به‌طوری که برخی از این کلیساها همچون کلیسای انگلیکان عربی را دیگر نمی‌توان بازسازی کرد، زیرا در هفتمین ماه سال 2012 از طریق بمب‌گذاری و در پایان همان سال به‌طور کامل ویران شد، همچنین باید به کلیسای الاربعین شهید (چهل شهید) اشاره کنم که از قدیمی‌ترین کلیساهای حلب به شمارمی‌رود که این کلیسا هم هدف قرار گرفت، کلیسای ارتدوکسی و دارالایتام کاتولیک هم هدف قرار گرفت.
رئیس کلیسای انگلیکان حلب گفت: اگر دقیق‌ نظر داشته باشیم می‌توانیم این حقیقت را دریابیم که این تروریست‌ها دشمنان خداوند،‌ انسانیت و وطن بودند، می‌توانم برای فهم بهتر این مطلب،‌ مثال ساده‌ای بزنم، از ابتدای بحران (سوریه) شعاری که در شهر بانیاس سر داده شد،‌ از همان ابتدا واضح بود، شعار این بود: «علوی‌ها به تابوت (یعنی همه باید بمیرند) و مسیحیان به بیروت (اخراج شوند)»، و این مسئله عقب‌ماندگی واقعی آنها را نشان می‌دهد که درک و فهم درستی از خداوند، دین و انسان ندارند و ارتباطی هم با وطن ندارند.
وی درباره اعتقاد برخی مبنی بر اینکه بیشتر غربی‌ها،‌ مسیحی هستند و در عین حال از گروه‌های تروریستی در سوریه و منطقه حمایت می‌کنند، اظهار داشت: اگر شنوندگان گمان می‌کنند که غرب، مسیحی است، این فهم و درک کاملاً اشتباه از غرب است،‌ غرب، مسیحی نیست، در غرب امروز، ما باید بین دو مسئله مهم تفاوت و تمایز قائل شویم، میان موضع دولت‌های غربی و میان موضع کلیساهای غرب، می‌توانیم بگویم که ما شرکای فراوانی در کلیساهای غرب داریم، با آنها صحبت کرده‌ایم و آنها را از طریق بیروت وارد سوریه کرده‌ایم و حتی با رئیس‌جمهور بشار اسد دیدار کردند، نتیجه یکی است، مواضع همه کلیساهای غرب حمایت از ملت و گزینه دولت سوریه در حمایت از دولت مشروع و قانونی به‌ریاست رئیس‌جمهور بشار اسد بوده است.
وی افزود: بنابراین، موضع کلیساها، خیلی صریح‌تر و شفاف‌تر است ولی متأسفانه تأثیر زیادی بر جامعه غربی ندارد، زیرا جامعه غرب دیگر دینی یا ایمانی نیست و به همین سبب اعلام می‌کنم،‌ اگر مسیحی باقی خواهد ماند به‌خاطر آن است که سرچشمه آن در شرق است و اگر اسلام هم باقی می‌‌ماند به‌خاطر این است که شرق، سرچشمه آن است، اسلام حقیقی و مسیحیت حقیقی را در سوریه می‌توانید ببینید.
اسقف نصیر گفت: ما از دوازده هزار سال پیش و مسیحیان از هزار و اندی سال پیش و مسلمانان از هزار و چهارصد و اندی سال پیش سوری بوده‌ایم، مسلمانی که من می‌شناسم، کسی است که برادرش از شرّش در امان بماند، از شرّ زبانش در امان بماند، مسیحی هم کسی است که خداوند او را پاک گرداند، در نتیجه همه ما به خداوند ایمان داریم، برخی از ما تسلیم فرمان خداوند از طریق انجیل و برخی تسلیم امر خداوند از طریق قرآن کریم هستیم، در نتیجه آنچه آنها (تروریست‌ها) به‌عنوان اسلام ارائه می‌کنند، آن چیزی نیست که ما در قرون طولانی گذشته تجربه کرده‌ایم، این چیزی که ارائه می‌کنند، تلاشی برای نابودی اسلام است.
وی گفت: از اینجا بود که صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کردند تا به مسیحیت در غرب رخنه کنند که در برخی اوقات موفق بوده‌اند، آنچه امروز ما می‌بینیم، می‌توانیم آن را «اسلام صهیونیستی» بدانیم که تلاش صهیونیستی برای نفوذ به اسلام و نابودی اسلام از داخل است.
اسقف نصیر اظهار داشت: آیا ما قبلاً در سوریه از شیعه و سنی یا مسیحی ارتدوکسی و کاتولیکی و پروتستانی حرف می‌زدیم؟ ما این واژه‌ها را نمی‌شناختیم، این مسائل معنایی برای ما نداشت، چرا که ما این مسئله را درک می‌کردیم که هرکس رابطه سالم و صحیحی با خداوند داشته باشد و آن را حفظ کند، رابطه‌اش با برادرش و حتی با طبیعتی که در آن زندگی می‌کند، سالم خواهد بود.
وی افزود: از اینجا می‌‌توانم بگویم که آنچه ما شاهد هستیم، خدشه وارد کردن هدفمند به ایمان مردم به خداوند است، خدایی که منبع محبت و بخشش است و هیچ‌گاه نه اسلام و نه در مسیحیت نماد قتل یا خونریزی نبوده است، خداوند حضرت مسیح را به این جهان فرستاد تا زندگی بهتری برای انسان قرار دهد، او را نفرستاد که خونریزی کند.
رئیس کلیسای انگلیکان حلب پیامی برای جهان فرستاد و گفت: پیامی که می‌خواهم ارسال کنم، این است، آشتی و همبستگی، پیام سال نوی میلادی است.
وی همچنین پیامی برای گروه‌های تروریستی که به کشتار و ویرانگری دست می‌زنند، فرستاد و گفت: همچنین پیامی برای کسانی دارم که سرزمین و آسمان ما را هدف هجمه خود قرار داده‌اند و ریختن خون ما را مباح اعلام کرده‌اند، باید سخنی را خطاب به آنها بگویم که این سخن را از بیانات حضرت عیسی مسیح(ع) اقتباس می‌کنم و خطاب به آن شخصیت‌ها و مقامات دینی که خدا و وجدان خود را فروختند و به مقامات سیاسی که از حق شانه‌ خالی کردند، به آنها می‌گویم: شما از پدری به‌نام ابلیس (شیطان) هستید که کذّاب و دروغگو و پدر دروغگویان است.
انتهای پیام/
منبع : خبرگزاری تسنيم
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.