پزشكیان در صحن مجلس شورای اسلامی:
ایجاد صندوق‌های متعدد بیمه‌ای ظلم به مردم است
نایب رئیس اول مجلس با بیان اینکه نباید برای خودمان یک سفره و برای مردم یک سفره دیگر پهن کنیم، گفت: ایجاد سفره‌های متعدد و صندوق‌های متعدد بیمه‌ای ظلم به مردم است.
کد خبر : ۱۱۰۰۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ساعت : ۱۱:۱۸ AM
به گزارش گروه اجتماعی‌ ماه‌تاب آنلاين، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه 15 دی) در جلسه علنی پارلمان در جریان موافقت با پیشنهاد غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران در مجلس درباره انتقال دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت از وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: من معتقدم نمی‌توانیم انسان را به عنوان یک کالا خرید و فروش کنیم و به عنوان کالا به بازار عرضه کنیم.
وی افزود: معنی این حرف آن است که خدمات سلامت را باید برای همه مردم دارا و ندار، فقر و غنی، ترک و کرد و بلوچ و همه کسانی که در این مملکت زندگی می‌کنند، به طور یکسان ارائه کنیم و ما حق نداریم برای خودمان یک سفره و برای مردم یک سفره دیگر پهن کنیم.
پزشکیان با اشاره به توصیه‌های حضرت علی(ع) به مالک اشتر درباره اینکه هر چه برای خودت و قوم و خویشت می‌خواهی برای مردم هم بخواه، اظهار کرد: ما حق نداریم سفره‌های مختلف برای هر کسی پهن کنیم اگر راست می‌گوییم و ایمان داریم، سفره سلامت را برای همه یک جور پهن کنیم. همه حق دارند از این سفره استفاده کنند.
نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: من نماینده حق ندارم، برای خودم یک بیمه درست کنم، قوه قضائیه برای خودش یک بیمه درست کند، بانکها برای خودشان یک بیمه درست کنند و به مردم فقیر و بیچاره که رسیدیم، یک سفره دیگر پهن کنیم. اگر راست می‌گوییم و پول نداریم برای همه پول نداشته باشیم.
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد سفره‌های متعدد و صندوق‌های متعدد بیمه‌ای ظلم به مردم است، تصریح کرد: همین سارختارهایی که ما درست کرده‌ایم، باعث شده در جامعه پزشکی یک نفر یک میلیارد تومان و یک نفر یک میلیون تومان درآمد داشته باشد. همین قوانین ما این بی‌عدالتی‌ها را به وجود آورده است.
پزشکیان با بیان اینکه اگر پول نداریم برای من نماینده نداشته باشیم و برای آن روستایی بیکار هم نداشته باشیم، گفت: اگر این را می‌پذیریم، بگذاریم سیاستگذاری در این باره در یکجا صورت بگیرد نه اینکه مجلس و سازمان برنامه و بودجه هر کدام برای خود یک بیمه درست کنند و به مردم که رسیدیم بگوییم که پول نداریم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر ایمان دارید و باور دارید بیایید یک صندوق درست کنیم و همه از آن استفاده کنیم حاکمیت باید برای همه سلامت را تامین کند و بیایید از شعاردادن بپرهیزید و به مردم کمک کنید.
انتهای پیام/
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.