هیئت انتخاب آثار دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج معرفی شدند
چیستا یثربی، جمشید خانیان و نصرالله قادری نمایشنامه‌های برتر را از میان آثار تولید شده در کارگاه‌های آموزشی جشنواره تئاتر بسیج انتخاب می‌کنند.
کد خبر : ۱۰۹۶۳
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ساعت : ۱۶:۱۱ PM
به‌گزارش گروه فرهنگي ماه‌تاب آنلاين، هیئت انتخاب بخش مسابقه نمایشنامه نویسی دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج معرفی شدند. به این ترتیب چیستا یثربی، جمشید خانیان و نصرالله قادری طی احکامی از سوی کوروش زارعی دبیر جشنواره تئاتر بسیج به عنوان هیئت انتخاب بخش نمایشنامه نویسی منصوب شدند.

شهریور ماه امسال کارگاه‌های نمایشنامه نویسی جشنواره در 10 منطقه کشوری برگزار شد و از این میان 88 اثر برای حضور در بخش نمایشنامه نویسی تولید شده‌اند که هیئت انتخاب این بخش متشکل از چیستا یثربی، جمشید خانیان و نصرالله قادری آثار برتر را انتخاب می‌کنند.چیستا یثربی، دکترای روانشناسی تربیتی دارد و فعالیت‌هایش در حوزه تئاتر از سال 1368 آغاز شده؛ او بیش از 26 نمایشنامه منتشر شده دارد و جوایز متعددی را از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده و بیشترین تعداد جایزه متن اول را از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است و بارها داور داخلی یا خارجی جشنواره های تئاتر، سینما و کتاب بوده است.

جمشید خانیان، داستان نویس و نمایشنامه نویسان مطرح تئاتر است. او نوشتن را به طور جدی از دهه 1360 آغاز کرده است و نمایشنامه‌های «یک نیمروز در اتاق بازجویی» ،«پرگار» ، «چهارمین نام» ، «روی نی بندی»، «عشق، سال ریکن» و «بازی نامه بابور» از جمله نمایشنامه‌های خانیان است.

نصرالله قادری، از نمایشنامه نویسان فعال تئاتر و دارای مدرک کارشناسی ارشد ‏کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناسی کارگردانی سینما از دانشگاه هنربوده و به عنوان کارگردان، منتقد، نویسنده، مدرس سینما و تئاتر شناخته می‌شود.

همچنین پیش از این آقایان احمد جولایی، یدالله وفاداری و محمود فرهنگ بازخوانی128 اثر صحنه‌ای و خیابانی سراسر کشور را برعهده داشته‌اند که از این میان به تفکیک 66 اثر صحنه‌ای و 22 اثر خیابانی جهت اجرای عموم در استان خود پذیرفته شده‌اند.

دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج به دبیری کوروش زارعی، بهمن ماه سال جاری برگزاری می شود.

انتهای پیام/
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.