واکنش احمد توکلی به سخنان استاندار تهران مبنی بر انكار وجود بی‌خانمان‌ها:
۴۰۰ مدیر نجومی‌بگیر در دولت كم نیست
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در واكنش به سخنان استاندار تهران گفت: سخنان استاندار تهران نابجا و نادرست است و اینکه گفته شود گرسنه‌ای در شهر یافت نمی‌شود سخنی اشتباه بوده و مردم گرسنگان را می‌بینند.
کد خبر : ۱۰۹۴۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ساعت : ۱۰:۰۵ AM
احمد توکلی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و کار‌شناس مسائل اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ماه‌تاب آنلاین، در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور درباره مديران نجومی‌بگیر در دولت اظهارداشت: اینکه بگویم دریافت حقوق نجومی حق مدیران بوده، سخنی نادرست است. اصل موضوع دریافت مبالغ نجومی و ماهیت این کار اشتباه بوده است.
وی با اشاره به اینکه آن دسته‌ از مدیران که در سطح درآمدی متوسط روبه بالا بوده و با این سطح درآمدی حقوق نجومی دریافت کرده‌اند طمع‌کار بوده‌اند، تصریح کرد: وضع اقتصادی فعلی مردم نامناسب است و دریافت حقوق نجومی موضوعی ناپسند می‌باشد.
400 مدير نجومی بگير در دولت كم نيست
این کار‌شناس مسائل اقتصادی گفت: اینکه می‌گویند از بین ۷هزار مدیر ارشد جمهوری اسلامی تعداد ۴۰۰ نفر حقوق نجومی دریافت کرده‌اند و این تعداد افراد زیاد نیست، سخنی اشتباه است چون همین ۴۰۰ نفر نیز در دولت زیاد است.
وی در ادامه با بیان اینکه گزارش‌ دقیقی از طرف مقامات دولتی درباره مقابله دولت با دریافت حقوق‌های نجومی داده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در برخی گزارش‌ها اختلاف ارقام وجود دارد و اگر اختلاف ارقام موجود باشد گزارش‌ها دقیق نمی‌باشد. البته دیدبان شفافیت کمیته‌ای را برای بررسی این موضوع تشکیل داده که ریاست آن برعهده آقای نادران بوده و نتیجه این گزارش به مردم ارائه خواهد شد.
سخنان استاندار تهران نابجا و نادرست است
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین درواکنش به سخنان امروز استاندار تهران مبنی براینکه «در تهران به‌معنای واقعی گرسنه مطلق و بی‌خانمان نداریم» اظهار داشت: سخنان استاندار تهران نابجا و نادرست است و اینکه گفته شود گرسنه‌ای در شهر یافت نمی‌شود سخنی اشتباه بوده و مردم گرسنگان را می‌بینند.
پیش از این سیدحسین هاشمی استاندار تهران، درباره انتقادهای صورت گرفته نسبت به اظهارنظر اخیرش مبنی بر «در تهران بی‌خانمان نداریم»، گفت: من باز هم می‌گویم که در تهران بی‌خانمان نداریم. در تهران به‌معنای واقعی گرسنه مطلق نداریم؛ اینهایی که شما می‌بینید معتاد متجاهر هستند تا گرسنه؛ حساب این دو از هم جداست.
توکلی در ادامه افزود: گرسنگی مطلق یعنی افرادی که روبه موت هستند و در جامعه ما نیز موجود هستند. سیر نشدن در حد کافی نیز در جامعه به میزان بالاتری موجود می‌باشد. ما مناطق حاشیه نشین بسیاری داریم که گرفتار مشکلات بسیاری هستند و اولین قدم در حل مشکلات آن‌ها این است که با مشکلات مردم روبه شده و در بین مردم حضور داشته باشیم تا مشکلات مردم را حس کرده و برای آن راه‌حلی بی‌اندیشیم.
این کار‌شناس مسائل اقتصادی در پایان با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در موضوع گورخوابی بسیار مهم بود تصریح کرد: دولت نباید تلاش کند تا در مقابل بیان انتقادات ایستادگی کنند و یا دهان منتقدين را ببندد.

انتهای پیام/
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.