معاون وزیر كشور خبر داد
احتمال وقوع زلزله عظیم در پایتخت
معاون وزیر کشور با بیان اینکه زلزله در شهر تهران محتمل است، گفت: زلزله بزرگ تهران شایعه نیست اما علم زلزله‌شناسی قادر به تعیین زمان وقوع حادثه و زلزله نیست.
کد خبر : ۱۰۸۹۶
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ساعت : ۱۶:۳۶ PM
به گزارش گروه اجتماعی ماه‌تاب آنلاين، اسماعیل نجار در گفت‌وگويی با اشاره به موضوع شایعات زلزله بزرگ تهران و میزان آمادگی کشور برای مدیریت بحران اظهار داشت: زلزله بزرگ تهران شایعه نیست و با توجه به استقرار این استان روی گسل‌های رشته کوه‌های مرکزی احتمال وقوع این زلزله عظیم وجود دارد، اما علم زلزله‌شناسی قادر به تعیین زمان وقوع حادثه و زلزله نیست.
وی افزود: همه ما باید همواره آمادگی خود را حفظ و ارتقا دهیم متاسفانه در بحث زلزله تهران آمادگی نسبت به آن چیزی که امکان وقوع دارد خیلی کمتر است چراکه ممکن است از این فاجعه به عنوان حادثه بین‌المللی تاریخ یاد شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: همکاری و توجه مردم در عرصه ساخت‌ و سازها در چنین مناطقی از اهمیت بالایی برخوردار است و ما ملزم به بکارگیری علم، دانش، اندیشه و خرد در راستای کسب ایمنی و ایمن‌سازی خودمان هستیم.
نجار ادامه داد: باید از علم ایمن‌سازی کشورهای پرخطری همانند ژاپن ایده بگیریم زیرا این کشور در گذشته زمان وقوع زلزله‌هایی به قدرت 6 ریشتر بیش از 10 هزار مجروح و کشته برجا می‌گذاشت اما اکنون در برابر زلزله‌هایی با قدرت بالای 7 ریشتر نیز مقاوم است.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.