معاون وزیر بهداشت خبر داد
افتتاح بیمارستان ۶۳v تختخوابی کوثر کردستان
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از افتتاح بیمارستان ۶۳v تختخوابی کوثر کردستان با رویکرد به فرامین رهبر معظم انقلاب خبر داد.
کد خبر : ۱۰۸۸۱
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ساعت : ۱۱:۴۶ AM
به گزارش گروه اجتماعی ماه‌تاب آنلاين، دکتر سیدعلی صدرالسادات، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب نگاه به مناطق محروم و طبقات مستضعف کشور از جمله کارهاى بسیار لازم و واجب است؛ ما نیز با رویکرد به فرامین مقام معظم رهبری و همچنین در راستای تامین 21 هزار تخت بیمارستانی در سطح کشور عملیات ساخت بیمارستان آموزشی 637 تختخوابی کوثر کردستان را که بزرگترین پروژه درمانی غرب کشور است و در سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان تصویب شد، با مساعدت ویژه دفتر ایشان آغاز کردیم و این پروژه هم اکنون به مراحل پایانی ساخت نزدیک می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: این بیمارستان ۱۰ طبقه ای با ۶۳۷ تخت کل و زیربنای 54 هزار مترمربع بعد از تکمیل تجهیزات چهارگانه و پزشکی بیمارستان افتتاح خواهد شد.
صدرالسادات افزود: این بیمارستان، دارای بخش های بستری اطفال، زنان، مردان، جراحی، ارتوپدی و اورولوژی، چشم پزشکی و عفونی است و شامل ۱۶ تخت اتاق عمل، ۳۰ تخت ICU، ۶۲ تخت بخش اورژانس، آزمایشگاه، بستری و یونیت‌های دندانپزشکی و CCU زنان و مردان و کلاس‌های تدریس، پاویون اساتید و آمفی تئاتر می‌شود.
وی همچنین درباره بیمارستان عمومی دهگلان گفت: این بیمارستان با ۳۵ تخت کل و زیربنای ۳۳۵۰ مترمربع در راستای طرح تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی طی آبان ماه امسال تحویل موقت شد و اقدامات مربوط به خرید و نصب تجهیزات چهارگانه بلافاصله پس از تحویل به دانشگاه آغاز شد.
ادامه داد: همچنین در راستای طرح تحول نظام سلامت، عملیات عمرانی کلینیک ویژه قروه با زیربنای ۱۶۶۶ مترمربع در سه طبقه به اتمام رسیده و به زودی آماده خدمات رسانی به مردم کردستان خواهد بود.
معاون وزیر بهداشت احداث خوابگاه دانشجویی 300 تختخوابی سنندج را از دیگر پروژه های اجرایی در سطح استان اعلام کرد و افزود: پروژه احداث خوابگاه ۳۰۰ تختخوابی سنندج با زیربنای ۴۵۰۰ مترمربع در صورت مهیا شدن بستر مناسب تا پایان سال جاری تحویل خواهد شد.
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.