گورخوابی مرگ انسان نیست،مرگ انسانیت است؛
دانلود مستند دانشجویی «خفتگان بیدار»
اگر گوشی برای شنیدن داشته باشیم هنوز نوای‌ پیرجماران در گوشمان طنین‌انداز می‌شود كه «شما طبقه جوان برومند زاغه نشین، بر آن اشخاص کاخ نشین شرافت دارید، و شما هستید که اسلام را حفظ کردید. یک موی سر این کوخ نشینان و شهید دادگان به همه کاخ ها و کاخ نشینان جهان شرف و برتری دارد.»
کد خبر : ۱۰۸۰۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ساعت : ۱۵:۳۳ PM
گروه اجتماعی ماه‌تاب آنلاین؛ بارشهای پاييزی و آغاز فصل سرد همواره با نوعی شادی از اين بركت خداوندی را به همراه دارد اما برای قشر مستضعف جامعه اينگونه نيست؛ كوخ‌نشنيانی كه به گفته امام وارثان حقيق‍ی اين انقلاب بودند، دو متر قبر در گورستان را مامنی محكم برای خود می‌دانند. در آستانه سی و هشتمين سالگرد انقلاب اسلامی انتشار گزارش زندگی عده‌ای كارتن‌خواب در گورستان نصيرآباد شهريار وضعيت بغرنجی از زندگی قشر مستضعف را به نمايش گذاشت كه سوالات بسياری را با خود به همراه داشت.

هنوز شوك قائله نجومی‌بگيران دولتی و برملاشدن فسادها‌ی مالی ذخيره‌های انقلاب در كنار رفتار تبعیض آمیز دولت با غارتگران بیت المال و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی برای مردم به حل نشده بود كه انتشار اخبار زندگی كارتن‌خواب‌های شهرستانی در قبرهای پيش ساخته در فضای مجازی اين پرسش را ذهن افكار عمومی را به خود اختصاص داد كه چرا مسئولان فكری برای اين قشر از مردم نمی‌كنند. با انتشار اين خبر دادستان در دستوری ويژه ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه در شهریار آغاز كرد و كلانتری، بهزیستی و شهرداری را مسئول جمع آوری و ساماندهی کارتن خواب های این گورستان كرد.


با وجود درگير شدن اذهان افكار عمومی و نمايش بي‌كفايتی عملكرد مسئولان براي اهتمام بخشيدن به وضعيت معشيت‍ی مردم؛ گويا مسئولين دولتي روزه سكوت گرفتند و مساله برايشان از اهميت چندانی برخوردار نيست؛ گويا لغو يك سخنرانی يا برهم خوردن يك ميتينگ سياسی برای شخص رئيس‌جمهور و مسوولان دولتی از اهميت بالاتری برخوردار بود كه درباره اين موضوع بخواهد مستقيما وارد عمل شود و يا دستور پيگيری دهند. اين سكوت مسولان دولتی در برابر وضعيت سخيف و بغرنج قشر مستضعف تا جايی پيش رفت كه صدای جامعه هنری و فرهنگی را نيز در ‌آورد و اصغر فرهادی در نامه‌ای سرگشاده به حجت‌الاسلام حسن روحانی از وضعيت تاسف‌بار قشر فراموش شده مردم گفت كه شنيدن داستان زندگی آنان نيز قلب هر انسانی را به درد می‌آورد.


دانلود فیلم

انتهای پیام/

 
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.