جشنواره عمار در استقبال پرشور مردم در تهران و شهرهای مختلف آغاز شد
در جشنواره امسال چه خبر است؟
اکران‌های مردمی هفتمین دوره جشنواره فیلم عمار همزمان با تهران در سایر شهرستان‌ها و روستاهای کشور آغاز شده است.
کد خبر : ۱۰۷۱۳
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ساعت :
به گزارش گروه فرهنگي ماه تاب آنلاين، اکران‌های مردمی هفتمین دوره جشنواره فیلم عمار همزمان با تهران در سایر شهرستان‌ها و روستاهای کشور آغاز شده است.
جشنواره فيلم عمار امسال درتهران نهم دي ماه در حالي آغاز به كار كرد كه با شور و استقبال مردمي روبرو بود و اين در حاليست كه اين جشنواره در سالهاي ابتدايي آغاز به كارخود غريب بود ولي امروز شاهد گسترش آن در شهرهاي محتلف و استقبال حيرت انگيز مردم ازآن هستيم.
در اولين اختتاميه غريبانه عمار وحيد جليلي در مصاحبه با دوربين باشگاه خبرنگاران گفت: آنچه که امروز با نام سینمای ایران مواجه هستیم متشکل از دو دروغ بزرگ است؛ یکی سینما و دیگری ایران! در طول چند دهه با سینمایی روبرو هستیم که از جذب درصدی از عامه مردم عاجز است و در پرفروش ترین فیلم خود تنها 400 هزار تماشاگر از 70 میلیون جمعیت ایران را جذب خود کرده است، در صورتی که سینما برای خود تعریف دارد و جذب مخاطب عام، پایه ای ترین وظیفه اش است. فیلم های سینمایی ایران تنها محدود به میدان ولیعصر تا میدان تجریش است و اسم خود را سینمای ایران گذاشته است اما این چه سینمای ایرانی است که نه فرهنگ و نه جغرافیای آن را دارد. لذا جشنواره عمار آمده تا مردم ایران و دغدغه های واقعی آنها را به تصویر بکشد.ِ

مهمترین برنامه‌های اکران‌های آثار جشنواره عمار امسال عبارتند از:

استان فارس، شهرستان داراب
افتتاحیه هفتمین جشنواره عمار در شهرستان داراب فارس با اولین اکران فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» و با حضور اقشار مردم و خانواده شهدا در سینما جوان این شهر برگزار شد.
بنابراین گزارش، به دلیل استقبال گسترده مردمی، اکران فیلم که برای یک سانس در نظر گرفته شده بود، به سانس‌های فوق العاده کشیده شد که در مجموع بیش از ۵۰۰ نفر از اهالی این شهر به تماشای آخرین اثر ابوالقاسم طالبی نشستند.

استان گلستان، گنبد کاووس
صالح كاهاني در باره جشنواره عمار اظهار داشت؛ اکران فیلم‌های جشنواره مردمی عمار از عصر پنجشنبه ساعت ۱۶ آغاز و تا ساعت ۲۱ ادامه دارد ضمن اینکه مراسم افتتاحیه این جشنواره در گنبدکاووس ساعت ۱۸ تا ۱۹ برگزار می‌شود و طی آن نماهنگی با عنوان «نشونی» ویژه شهدای مدافع حرم که توسط هنرمندان گنبدی تهیه شده، رونمایی خواهد شد.

هادی رحیم‌زاده با اعلام این خبر گفت: هفتمین دوره جشنواره مردمی عمار با اکران بیش از ۶۰ اثر در تبریز و شهرستان‌ها آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: به منظور ساماندهی آثار در چندین قالب موضوعی با محوریت مدافعان حرم، جهادفرهنگی، اقتصاد مقاومتی، جنگ‌جنگ تاپیروزی، فتنه ۸۸، مرگ بر آمریکا (شامل آثار استکبارستیزی)، تاریخ انقلاب و ملت قهرمان دسته بندی شده است که در هر پک متناسب با موضوع کلی آثار برگزیده و فاخر به نمایش در خواهند آمد.

استان اصفهان
معین مومنیان، دبیر هفتمین مردمی جشنواره فیلم عمار در اصفهان، درباره آغاز اکران فیلم‌های هفتمین دوره این جشنواره اظهار داشت: اکران‌های مردمی مدتيست كه شروع شده و زمان افتتاحيه رسمی اکران عمومی در اصفهان همزمان با ایام قیام حماسی مردم در نهم دیماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، بوده است.
وي گفت: ما در تلاشیم تا فیلم‌های جشنواره در همه سطح استان توزیع شود و فیلم‌ها به بهترین نحو در اختیار اکران‌کنندگان قرار بگیرد تا همه بتوانند از این فیلم‌ها بهره ببرند.

استان البرز، کرج
شامگاه روز شنبه (۴ دی) در آستانه برگزاری هفتمین جشنواره سراسری فیلم عمار، خانه عمار غرب کرج افتتاح شد.
در این مراسم که با حضور جمعی از اعضا ستاد مرکزی جشنواره عمار البرز صورت گرفت، چند فیلم منتخب جشنواره مردمی عمار به نمایش در آمد و در خصوص زمان و مکان اکران متمرکز فیلم عمار در استان البرز بحث و تبادل نظر شد.
شایان ذکر است؛ از شاخصه‌های دومین خانه عمار البرز درنظر گرفتن کلاسی برای ترجمه فیلم‌های منتخب جشنواره به زبان انگلیسی است که توسط مدیر یکی از موسسات زبان غرب کرج تدارک دیده شده است.
گفتنی است؛ “خانه عمار”مرکزی استان البرز سال گذشته در گوهر دشت کرج افتتاح شده است.

استان ایلام
بنابر اعلام مسئول اکران استان ایلام، افتتاحیه اکران‌های مردمی جشنواره عمار در این استان، همزمان با تهران، روز چهارشنبه ۸ دیماه در سالن شهدای شهر ایلام برگزارشد.
لازم به ذكر است كه اين جشنواره در شهرهاي سبزوار، استان خوزستان شهرستان انديمشك و همچنين در استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند برقرار گرديده است.

انتهاي پيام/ print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.