نشست خبری نمایش «کلاغ»
۳هزار دلار برای شش نقد
بابک قهرمانی،‌ تهیه‌کننده نمایش «کلاغ» صبح امروز در نشست خبری این نمایش از اهدای مجموع جوایزی ۳هزار دلاری برای شش نقد بر این نمایش خبر داد.
کد خبر : ۱۰۴۵۲
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ساعت : ۲:۲۰ PM
به گزارش گروه فرهنگی ماه‌تاب آنلاين، نشست خبری نمایش «کلاغ» با حضور بابک قهرمانی، تهیه‌کننده و محمد قدس، مجری طرح این نمایش در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد. این نشست به شکل کامل در راستای معرفی اپلیکیشنی با طراحی بابک قهرمانی اختصاص یافت که به گفته محمد قدس با توجه به تخصص قهرمانی در حوزه IT طراحی شده است که قصدش تأثیرگذاری در حوزه تئاتر، موسیقی و نشر است. قدس یکی از کارکردهای این App را نگاشتن نقد بر آثار مختلف معرفی کرد که مسابقه ترتیب داده شده برای نمایش «کلاغ» سرآغاز این حرکت خواهد بود.

در این مسابقه که از روز سه‌شنبه با ایجاد امکان دانلود App شروع می‌شود نقدها حداکثر باید در 500 کلمه تنظیم شده و از طریق این اپلیکیشن که نامش JeeApp است بارگذاری شود. قدس از معرفی داوران این مسابقه تا دو سه روز آینده خبر داد.

بابک قهرمانی در این نشست با بیان آنکه «کلاغ» دومین همکاری مشترک او و محمد قدس است، این اپلیکیشن را محصول مشترک علائق خود و قدس برشمرد و تأکید کرد تلاش می‌شود این مسابقات به شکل فصلی توسط این App برگزار شود. این هدف از طراحی این App را باز کردن فضای گفتگو در فضای هنری برشمرد. او درباره جوایز این مسابقه گفت به 6 نفر جایزه 300دلاری و به 6 نفر دیگر جایزه‌ای 200 دلاری تعلق خواهد گرفت.

او درباره دانلود این App نیز گفت از روز سه‌شنبه از سایت JeeCloud.com قابل دانلود است و از هفته آینده نیز روی AppStore بارگزاری می‌شود. وی همچنین از طراحی نسخه iOs نیز خبر داد.

طبق گفته‌های قهرمانی قرار است روی این سامانه تا تابستان 20هزار کتاب و 2000 دقیقه تصویر و صوت بارگزاری شود.

او این App را وسیله‌ای برای جمع‌آوری اطلاعات مبنی بر یافتن مقاصد نمایشهای در سراسر کشور معرفی کرد و گفت پانصد نفر اولی که این App را دانلود کنند می‌توانند با 75% تخفیف بلیت «کلاغ» را خریداری کنند.

قهرمانی در پاسخ به سؤال که در حوزه نقد منتقدان حرفه‌ای و آماتور وجود دارد تأکید کرد در این مسابقه ساختار نقد ملاک داوری خواهد بود.

محمد قدس درباره قابلیتهای این App گفت: فیلم نمایشها در این App بارگزاری خواهد شد و مخاطب غیرتهرانی می‌تواند فیلم اثر را صرفاً با IP شهرستان تماشا کند. این قابلیت برای مخاطب تهرانی غیرقابل فعال است و با توجه به فیلمبرداری شدن نمایش «کلاغ» این فرایند با این نمایش آغاز می‌شود و راه‌حلی برای شرکت جستن منتقدان شهرستانی در این مسابقه به حساب می‌آید.

قدس درباره تفاوت میان این App و تیوال گفت در تیوان این امکان وجود که افراد عضو حقیقی نباشند؛ اما در این App به سبب طراحی امنیتی هر آن کس که عضو می‌شودموجودیت مشخصی دارد.

روح‌الله زندی‌فرد، روابط عمومی نمایش نیز در این نشست یکی از دلایل ضعف در حوزه نمایش را کمبودها در جریان نقد دانست و گفت در ایران جز پنج یا شش نفر، منتقد دیگری نداریم و شاید این App بتواند به جریان نقد انسجام ببخشد. او قهرمانی را تهیه‌کننده‌ای معرفی کرد که قصد ندارد منفعل باشد.

این گروه از دیگر گروه‌های نمایشی برای بهره‌گیری از امکانات این App دعوت کردند و از ارتقای آن برای استفاده از واقعیت مجازی VR در آینده و امکان تماشای ویدئو 360 درجه خبر دادند.

انتهای پیام/
منبع : تسنيم
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.