دادستان کره جنوبی:
چاره‌ای جز یورش بردن به دفاتر رئیس جمهور باقی نمانده است
دادستان ویژه کره جنوبی که در حال تحقیق درباره پرونده فساد مالی پارک گئون هائه رئیس جمهور این کشور است، اعلام کرده که دیگر هیچ چاره‌ای جز یورش بردن به دفاتر ریاست جمهوری باقی نمانده است.
کد خبر : ۱۰۴۴۲
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ساعت : ۱۲:۳۶ PM
به گزارش گروه بين‌الملل ماه‌تاب آنلاين، دادستان های ویژه کره جنوبی در حال تحقیق از چوی سون سیل دوست نزدیک و قدیمی رئیس جمهور کره جنوبی درباره اتهامات فساد مالی هستند. وی متهم است که با اعمال فشار بر شرکت‌های بزرگ کره جنوبی از آنها خواسته است تا از سیاست‌های رئیس جمهور حمایت کرده و منابع مالی را در اختیار وی قرار دهند.

دادستان ویژه کره جنوبی که در حال تحقیق درباره این پرونده است، امروز یکشنبه تاکید کرد که برای دسترسی به اسناد لازم در جریان تحقیقات، چاره‌ای جز یورش بردن به دفاتر رئیس جمهور باقی نمانده است.

مقام‌های قضایی اعلام کرده‌اند که در ادامه روند تحقیقات، نیاز به دسترسی به دفاتر ریاست جمهوری دارند ولی کاخ ریاست جمهوری با این مساله مخالفت کرده است.

رئیس جمهور کره جنوبی تا زمانی که در این سمت است، مصونیت قضایی دارد هرچند وی پس از رای پارلمان در خصوص استیضاح به طور موقت از مسئولیت هایش تعلیق شده است.

خبرگزاری یونهاپ به جزییات بیشتری اشاره نکرده است.

تحولات کره جنوبی در حالی است که در حالی که هزاران نفر از مردم روز گذشته با حضور در خیابانهای سئول خواستار استعفای فوری رئیس جمهور شدند.

این برای نهمین هفته متوالی است که تظاهرات اعتراض آمیز در کره جنوبی علیه رئیس جمهور برگزار می شود. حدود 200 هزار نفر در تظاهرات روز شنبه در سئول شرکت کردند و بسیاری از آنها کودکان خود را نیز به همراه آورده بودند.

انتهای پیام/
منبع : خبرگزاری یونهاپ
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.