تونسی‌ها در واکنش به حمله برلین اعلام کردند
اتباع تونسی تروریست حق بازگشت به کشورشان را ندارند
صدها تونسی اعتراضاتی را علیه بازگشت تروریست‌ها به کشورشان برگزار کردند.
کد خبر : ۱۰۴۳۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ساعت : ۱۲:۲۴ PM
به گزارش گروه بين‌الملل ماه‌تاب آنلاين،به نقل از روزنامه "تاگس شاو" آلمان، صدها نفر در تونس علیه بازگشت تروریست ها به کشورشان اعتراض کردند. این اعتراضات واکنشی به حمله اخیر یک کامیون به بازار کریسمسی در برلین بود که عامل این حمله انیس العامری تبعه تونسی بود. العامری 24 ساله که در آلمان به سر می برد اخراج شده و باید به وطن خود باز می گشت.

شب گذشته صدها نفردر پایتخت تونس به خیابان ها آمدند و علیه بازگشت امثال العامری به کشورشان اعتراض کردند. بسیاری از سازمان های غیر دولتی برای برگزاری این تجمع فراخوان زده بودند. بر اساس گزارش های منتشر شده حدود 1500 نفر در این تجمع خیابانی شرکت کردند.

انیس العامری تونسی دوشنبه شب با یک کامیون به یک بازارچه کریسمس در برلین حمله کرده و 12 نفر را به کام مرگ کشاند و تعداد زیادی را مجروح کرد. وی در آلمان درخواست پناهندگی کرده بود که درخواستش رد شده و باید به کشور خود بازمی گشت.

عامل حمله با کامیون به بازارچه کریسمس در برلین سه روز بعد از این جنایت در ایتالیا هدف گلوله پلیس قرار گرفته و کشته شد.

معترضان تونسی اعلام کردند که تونسی های افراط گرا نباید دوباره به وطن خود بازگردند. آن ها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود" درها را به روی تروریسم ببندید".

بر اساس ارزیابی سازمان ملل متحد بیش از 5 هزار تونسی برای سازمان های تروریستی در خارج و بخصوص در عراق ، سوریه و لیبی می جنگند. به گفته رئیس جمهور تونس بسیاری از این جهادی ها خواهان بازگشت به وطنشان هستند. البته کشور تونس از زندان های کافی برای بازداشت این افراد برخوردار نیست.

وزارت کشور تونس همچنین اعلام کرد که یک باند تروریستی 3 نفره را که با انیس‌العامری عامل حمله تروریستی در برلین مرتبط هستند، دستگیر کرده است.

وزارت کشور تونس افزود که یکی از اعضای این باند خواهرزاده انیس عامری است که در بازجویی‌ها اعتراف کرده است که از طریق تلگرام با دایی خود در ارتباط بوده است و مجذوب تفکر تکفیری شده است.

این فرد همچنین افزود که دایی‌اش از او خواسته‌است که با گروه تروریستی داعش بیعت کند.

انتهای پیام/ 
منبع : تسنيم
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.