تعیین نشده
فتوای رهبر داعش درترکیه برای زنده سوزانده شدن نظامیان ترکیه‌ای
«خالص بایانجوک» ملقب به «ابو حنظله» رهبر معنوی داعش در ترکیه در مورد زنده سوزاندن سربازان ترکیه‌ای توسط داعش فتوا صادر کرد.
کد خبر : ۱۰۴۳۱
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ساعت : ۱۲:۱۷ PM
به گزارش گروه بين‌الملل ماه‌تاب آنلاين، ابو حنظله در یک برنامه تلویزیونی در ترکیه، زنده سوزاندن خلبان اردنی و دو سرباز ترکیه‌ای را با صدور فتوایی جایز دانست: «زنده سوزاندن انسان‌ها پس از به دنیا آمدن و شروع زندگی جایز نیست ولی اگر به منظور قصاص و یا به منظور ترساندن و درس عبرت دادن به دشمنان باشد جایز است.»

«ابو حنظله» پدر معنوی و متفکر اصلی گروه‌های سلفی ترکیه به عنوان پدر معنوی داعش در این کشور شناخته می‌شود. وی که نام اصلی‌اش «خالص بایانجوک» (Halis Bayancuk) است، سال قبل توسط نیروهای امنیتی ترکیه و در طرحی که با نام مبارزه با گروه‌های تروریستی نام گرفت، به جرم تبلیغات و جذب نیرو به نفع داعش و نوشتن مقاله در رسانه‌های گروهی وابسته به داعش، دستگیر شده بود ولی پس از مدت کوتاهی دولت ترکیه، ابو حنظله را به بهانه در دست نبودن هیچ‌گونه شواهدی علیه او، آزاد کرد.

گفتنی است داعش روز پنجشنبه ویدئویی منتشر کرد که در آن «صفدر تاش» و «فتحی شاهین» دو سرباز ترکیه‌ای که چندین ماه بود در اسارت داعش به سر می‌بردند، با دستهای بسته زنده زنده به آتش کشیده شدند. رسانه‌ها و دولت ترکیه چندین روز است که در این خصوص سکوت کرده‌اند و هیچ خبری به مخاطبان ترکیه مخابره نکرده‌اند و حتی دولت ترکیه چندین روز است که سرعت اینترنت این کشور را کاهش داده و برخی از وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را فیلتر کرده است.

در ویدئو منتشر شده، دو سرباز ترکیه‌ای پیش از سوزانده شدن، دولت ترکیه و شخص اردوغان را مسبب اصلی این حال خود ذکر کردند.
انتهای پیام/
منبع : تسنيم
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.