ترامپ:
قطعنامه ضد شهرک‌سازی اسرائیل مذاکرات صلح را دشوارتر می‌کند
رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در جدیدترین واکنش به تصویب قطعنامه‌ای در محکومیت شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین گفته این اقدام «مذاکرات صلح» را دشوارتر می‌کند.
کد خبر : ۱۰۴۰۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ساعت : ۱۰:۱۹ AM
به گزارش گروه بین‌الملل ماه‌تاب آنلاين؛ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در تازه‌ترین واکنش به تصویب قطعنامه‌ای در محکومیت شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین، از جمله قدس شرقی گفته این اقدام مذاکرات بین اسرائیل و فلسطین برای «صلح» را دشوارتر می‌کند. شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه به قطعنامه‌ای علیه شهرک­سازی­های رژیم صهیونیستی در سرزمین اشغالی رای مثبت داد.
این قطعنامه با 14 رأی موافق و یک رأی ممتنع به تصویب رسید. آمریکا تنها عضو شورای امنیت بود که به طرح پیشنهادی مصر رأی ممتنع داد.
مقام‌های رژیم صهیونیستی و سیاستمداران حزب جمهوری‌خواه (حزب رقیب دولت فعلی آمریکا) در داخل آمریکا رأی ممتنع این کشور را محکوم کرده و گفته‌اند نماینده واشنگتن می‌بایستی قطعنامه را وتو می‌کرد.
ترامپ، روز جمعه اندکی بعد از تصویب این قطعنامه در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی توئیتر، با اشاره به تاریخ تحلیفش نوشت: «درباره سازمان ملل، اوضاع از 20 ژانویه متفاوت خواهد بود.»
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.