با رای هیات داوران؛
نامزدهای داستان کوتاه جایزه ادبی مهرگان معرفی شدند
مجید قیصری با مجموعه داستان کوتاه «نگهبان تاریکی» در جایزه مهرگان در بخش داستان کوتاه کاندیدا شد.
کد خبر : ۱۰۳۶۰
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ساعت : ۱۲:۴۴ PM
به گزارش گروه فرهنگی ماه‌تاب آنلاين؛‌ دبیرخانه جایزه مهرگان فهرست نامزدهای دریافت جایزه مهرگان ادب (دوسالانه 93-1392) را برای بهترین مجموعه داستان کوتاه اعلام کرد.
در این دوره تعداد 206 مجموعه داستان توسط هیأت داوران خوانده شده و از این میان به اتفاق یا با اکثریت آرای داوران 14 مجموعه داستان برای دریافت جایزه مهرگان ادب انتخاب شده است.
هیأت داوران جایزه مهرگان ادب در نشست مشورتی اول دی‌ماه 1395، پس از 10 ساعت بحث و گفت و شنود از تعداد 21 مجموعه داستان راه یافته به این مرحله، هفت کتاب را کنار گذاشته و اسامی نامزدهای دریافت جایزه را اعلام کردند.
نامزدهای بهترین مجموعه داستان در پانزدهمین و شانزدهمین دوره جایزه مهرگان (به ترتیب الفبایی نام کتاب‌ها):
1. آواز پر جبرئیل؛ ابوتراب خسروی؛ نشر گمان
2. بزهایی از بلور؛ علی چنگیزی؛ نشر چشمه
3. پل‌ها؛ احمد ابوالفتحی؛ نشر چرخ
4. تا جایی که می‌توانی گاز بده؛ محمدرضا گودرزی؛ نشر ثالث
5. چند واقعیت باورنکردنی؛ امیرحسن چهل تن؛ نشر نگاه
6. دور برگردان؛ میثم کیانی؛ نشر زاوش
7. سرطان جن؛ رامبد خانلری؛ نشر آگه
8. سور شبانه؛ ناهید طباطبائی؛ نشر زاوش
9. عاشقانه مارها؛ غلامرضا رضایی؛ نشر هیلا
10. عکس‌های دسته جمعی؛ حمید امجد؛ نشر نیلا
11. غریبه‌ای زیر درخت نارنج؛ کرم‌رضا تاج‌مهر؛ نشر ثالث
12. قصه‌های سانفرانسیسکو؛ کامشاد کوشان؛ نشر قطره
13. کنار نیا مینا؛ محمد حسینی؛ نشر ثالث
14. نگهبان تاریکی؛ مجید قیصری؛ نشر افق
جواد اسحاقیان، علیرضا سیف‌الدینی و مهدی غبرایی داوری مرحله نهایی این دوره جایزه مهرگان را به عهده داشته‌اند. انتخاب آثار در مرحله مقدماتی نیز به عهده محبوبه میرقدیری، سودابه سلگی و دبیرخانه جایزه مهرگان ادب بوده است.
دبیرخانه جایزه مهرگان به نقل از علیرضا زرگر مدیر جایزه اعلام کرده است پس از اعلام «هفت رمان» و «هفت مجموعه داستان» مرحله نهایی، مراسم اهدای جایزه در مکانی عمومی و با حضور نویسندگان و دوستداران کتاب برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به رویکرد اخیر وزارت ارشاد مبنی بر توجه به خواسته‌های اهل فرهنگ، اظهار امیدواری کرده است که تشکل‌های خصوصی و مستقل حوزه کتاب با مشکلات کمتری مواجه شوند و موانع گذشته از میان برداشته شود.
در این دوره جایزه مهرگان ادب 403 عنوان کتاب شامل 197 رمان و 206 مجموعه داستان داوری شده و طبق برنامه پیش‌بینی شده، مراسم نهایی پانزدهمین و شانزدهمین دوره جایزه مهرشگان ادب با اعلام قبلی در هفته اول اسفندماه امسال برگزار خواهد شد؛ همزمان کار بررسی رمان‌ها و مجموعه داستان‌های چاپ اول سال‌های 95-1394 «دوره‌های هفدهم و هجدهم جایزه مهرگان» آغاز شده است و نویسندگان و ناشران تا پایان اردیبهشت‌ماه 1396 برای ارسال کتاب‌های خود به دبیرخانه جایزه فرصت دارند.
دبیرخانه جایزه مهرگان صندوق پستی 555-19615 تهران و ایمیل mehreganprize@gmail.com را برای ارسال کتاب‌‌ها و طرح مطالب و پیشنهادات اهل قلم در نظر گرفته است.
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.