شهردار منطقه ۱۲ خبر داد
ساخت دوباره ساختمان بلدیه تهران در منطقه ۱۲
شهردار منطقه ۱۲ تهران از تصویب طرح احیاء میدان امام خمینی(ره) در کمیسیون ماده ۵ خبر داد و گفت: مطابق این طرح ساختمان بلدیه شهر با رویکرد پاتوق فرهنگی شهروندان دوباره احیاء می شود.
کد خبر : ۱۰۳۵۲
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ساعت : ۱۲:۱۰ PM
به گزارش گروه اجتماعی ماه‌تاب آنلاين، عابد ملكی شهردار منطقه 12 تهران در گفت‌وگويی از تصویب طرح احیاء میدان امام خمینی(ره) در کمیسیون ماده 5 خبر داد و گفت: مطابق این طرح ساختمان بلدیه شهر با رویکرد پاتوق فرهنگی شهروندان دوباره احیاء می شود. 
وی ادامه داد: یکی از بناهایی که به منظور احیا مجدد میدان تاریخی امام یا همان توپخانه سابق ساخته خواهد شد ؛ ساختمان بلدیه یا شهرداری سابق است.
وی با بیان اینکه ساختمان بلدیه تهران با رویکرد فرهنگی احیا می شود؛ ادامه داد: براساس طراحی های انجام شده شکل این بنا به مدل تاریخی خود وفادار خواهد بود با این تفاوت که کارکردها و تاسیسات آن بروز شده و از مصالح پایدار و مقاوم در ساخت آن استفاده می شود.
ملکی با اشاره به اینکه بلدیه تهران محل تجمع مراکز ارائه خدمات فرهنگی و گالری های متعدد خواهد بود ؛ بیان کرد: احیای دوباره این ساختمان می تواند مردم را با شهر پیوند بیشتری داده و احتمالا در برنامه ریزی ها به این نتیجه برسیم که بخشی از تاریخ تهران را در این ساختمان ارائه دهیم.
وی با اشاره به ویژگی های ساختمان بلدیه تهران یادآور شد: این مکان فرهنگی یک پاتوق شهری منحصر به فرد است که در تراز منفی دو خود ارتباط با ایستگاه امام خمینی(ره) دارد و امکان دسترسی شهروندان تهرانی به شبکه مترو قابل دسترسی است.

print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.