از سوی یک دندانپزشک مطرح شد
انتقاد از تبلیغات تلویزیونی در مورد خمیردندان‌های سفیدکننده
یک دندانپزشک عمومی با انتقاد از تبلیغات تلویزیونی در مورد خمیردندان‌های سفیدکننده گفت: خمیردندان‌هایی که ادعا می‌شود سفیدکننده است حتی در برخی موارد باعث حساس کردن دندان‌ها می‌شود.
کد خبر : ۱۰۳۳۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ساعت : ۱۱:۰۰ AM
به گزارش گروه‌ اجتماعی ماه‌تاب آنلاين، آتش‌رزم دبیر علمی یازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در آستانه برگزاری این کنگره گفت: موضوع کنگره امسال دندان پزشکی دیجیتال، اصول، کارایی و محدودیت‌ها است و علت استفاده از دندانپزشکی دیجیتال افزایش سرعت و دقت در دندان‌پزشکی است.
در این کنگره آخرین فناوری‌های دندان‌پزشکی دیجیتال در تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به دندان بررسی خواهد شد. در این کنگره استفاده از اسکنرها برای قالب گیری و نرم‌افزارها در طراحی و ساخت ارائه خواهد شد.
آتش‌رزم در مورد سایر برنامه‌های کنگره اظهار داشت: سمپوزیسم یک روزه در مورد لیزر و کاربردهای آن، سمینار یک روزه در مورد سرامیک‌ها و نقش مهم آن در بازسازی و زیباسازی دندان‌ها و سمینار در مورد پروتزهای دندانی نیز خواهیم داشت.
وی افزود: پروتزهای دندانی به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند و آن دسته که از دهان خارج می‌شوند جزو پروتزهای متحرک محسوب می‌شوند.
دبیر علمی یازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ادامه داد: عمر قابل قبول برای روکش‌های دندانی 5 الی 6 سال است که البته به نحوه نگهداری و اینکه آیا درمان دیگری بر روی آن دندان انجام شده است یا نه بستگی دارد.
در ادامه لیلا عطایی با انتقاد از تبلیغات تلویزیونی در مورد خمیردندان‌های سفیدکننده گفت: این تبلیغات متاسفانه یک امر اشتباه را رواج می‌دهد. خمیردندان‌هایی که ادعا می‌شود سفیدکننده است حتی در برخی موارد باعث حساس کردن دندان‌ها می‌شود، بصورتی‌که در برخی موارد آسیب‌های طولانی مدت را به دندان‌های افراد وارد کرده است.
لیلا عطایی دندانپزشک عمومی در حوزه زیبایی در نشست خبری یازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندان پزشکان عمومی ایران گفت: زیباسازی دندان‌ها اخیرا بین مردم ما رایج شده است. در فضای مجازی تبلیغاتی دیده می‌شود که بدون تراش، دندان‌ها را زیبا کنیم و چرا که اگر دندان تراش بخورد فاجعه درست می‌کند، اما برخی دیگر می‌گویند اگر دندان را تراش ندهیم لثه آسیب می‌بیند، لذا یکی از محورهای کنگره چالش بین این دو نگرش خواهد بود.
وی افزود: البته اینکه اصلا زیباسازی دندان را انجام بدهیم یا نه، خود یک بحث مفصل دیگر است، اما اگر بخواهیم زیباسازی انجام بدهیم از چه روشی استفاده کنیم بهتر است در درجه بعدی مطرح می‌شود.
یازدهمین کنگره سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با محوریت دیجیتال؛ اصول، کارایی و محدودیت ها 21 تا 24 دی ماه با حضور متخصصان و محققان در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.