شهاب حسینی در برنامه «نود»:
وقتی خداداد عزیزی به استرالیا گل زد به او غبطه خوردم
شهاب حسینی با بیان اینکه زمانی در تیم جوانان پاس بازی می کرده اما پس از یک تصادف کلا آن را رها می کند، گفت: وقتی که خداداد عزیزی گل دوم را به استرالیا زد غبطه می خوردم که ای کاش من جای او بودم.
کد خبر : ۱۰۱۴۱
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ ساعت : ۸:۳۷ AM
 به گزارش گروه فرهنگی ماه‌تاب آنلاين، برنامه «نود» شب گذشته (دوشنبه 29 آذرماه) میزبان شهاب حسینی بازیگر سینما و تلویزیون شد و عادل فردوسی پور با وی درباره موضوعات مختلف به گفت‌وگو نشست.
شهاب حسینی در این برنامه از فوتبال بازیکردنش در نوجوانی گفت و این که یک تصادف باعث شد مسیر زندگی‌اش تغییر کند. وی همچنین زیدان را به عنوان اسطوره فوتبال دنیا از نظر خودش معرفی کرد و تاکید کرد که فضای مجازی را دوست ندارد. در آخر هم گفت که دوست دارد فیلمهای بیشتری را کارگردانی کند. 
وی درباره اینکه آیا می توان جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم کن را با یک گل حساس در فوتبال مقایسه کرد با اشاره به اینکه علی دایی در فوتبال ایران یک سمبل است گفت:این دو موضوع به لحاظ ارزش کلی در یک گروه هستند و هرکس می تواند نام این سرزمین را بلندآوازه کند. وقتی که خداداد عزیزی گل دوم را به استرالیا زد غبطه می خوردم که ای کاش من جای او بودم. به همین دلیل از این نوع تشابه خوشحال می شوم.
حسينی همچنین در پاسخ به اینکه آیا دوست دارد همانند فوتبالیست ها لژیونر شود و در خارج از کشور بازیگری کند اظهار کرد: تا به حال به شکل جدی به این قضیه فکر نکردم اما به کارگردانی خیلی علاقه‌مند هستم به همین دلیل تصور می کنم اگر بخواهم در آن طرف کاری انجام دهم بیشتر در حوزه فیلمسازی باشد تا بازیگری.
شهاب حسینی بازی در فیلم درباره الی به کارگردانی اصغر فرهادی را یکی از بهترین خروجی های کاری خود دانست و افزود: نقش احمد در این فیلم را خیلی دوست داشتم و البته نقش های دیگر را هم با عشق و علاقه کار می کنم. هرچند تعدادی نقش هم بازی کرده ام که گاهی به دلیل رودربایستی و تعارف بوده و نتیجه اش هم برایم غم انگیز بوده و پشیمان شده ام اما بهتر است اسمی از آن ها نبرم چون فردا یک دعوای دیگر شروع می شود.
این بازیگر برای انتخاب نقش های خود تاکید کرد که بیشتر پیرو احساس خود است و از نگاه تماشاگری که یک اثر را می بیند با کارش برخورد می کند.
بازیگر فیلم جدایی نادر از سیمین پس از اشاره به سابقه مجری گری خود در دهه 70 در یک برنامه تلویزیونی که بدون تپق به اجرا می پرداخت گفت:آن زمان متن ها را فرد دیگری می نوشت و من پس از تمرین آن ها را اجرا می کردم اما در یکی از آن ها برای اجرای متنی 26 برداشت داشتیم و بعد از برداشت آخر جلوی چشمم سیاهی رفت که وقتی چشمم را باز کردم دیدم در اتاق گریم دراز کشیدم و قرار بود ضبط برنامه متوقف شود اما به خواست خودم در بیست و هفتمین برداشت موفق به ضبط کامل شدیم.
شهاب حسینی در بخش دیگری از گفت وگوی خود با عادل فردوسی پور با اشاره به اینکه زمانی در تیم جوانان پاس بازی می کرده اما پس از یک تصادف کلا آن را رها می کند، از علاقه خود به فوتبال گفت و اظهار کرد:با اینکه نتایج در فوتبال مهم است اما اهمیت اول را ندارد چون فوتبال دنیایی دارد که خیلی چیزها را در آن می توان کشف کرد و حتی روابط انسانی را می‌توان در آن حس کرد.
وی خطاب به مجری برنامه نود خاطرنشان كرد: تو در برنامه ات یک فضای عمومی ایجاد می کنی و همه در آن می توانند سهیم باشند. اگر استادیوم ها می‌توانستند علاقه مندان به فوتبال را از قشرهای مختلف جذب کنند شاید همه چیز خیلی بهتر اتفاق می‌افتاد. چنین جوی در سینما وجود دارد چون همه اعضای خانواده با هم به تماشای یک فیلم می‌نشینند و فکر می کنم اگر یک فوتبالیست می توانست خانواده خود را به استادیوم دعوت کند آن وقت بهترین بازی‌اش را ارائه می‌داد.
وی همچنین با اشاره به اینکه از بین رونالدو و مسی، لیونل مسی آرژانتینی را ترجیح می دهد بازیکن محبوب خود را زین الدین زیدان معرفی کرد که با حرکتی که در مقابل ماتراتزی داشت پایانی متفاوت را برای فوتبال خود انتخاب کرد.
این بازیگر با بیان اینکه گاهی برای برخی دریافت های حسی خود در بازیگری فوتبال می بیند بازی ایران و استرالیا را دراماتیک ترین مسابقه فوتبالی که تماشاکرده عنوان کرد و از شکست برزیل در جام جهانی و رقابت آلمان با آرژانتین که منجر به شکست آلمان شد به عنوان بازی هایی که در ذهنش باقی مانده است یاد کرد.
حسینی در بخشی از این گفت‌وگو با اشاره به اینکه علی دایی اسطوره افتخار در فوتبال ایران است و نیز با اشاره به اینکه فضای مجازی به دلیل نوع استفاده ای که در اینجا از آن می شود وحشت آور است عباس کیارستمی را گنجینه ای معرفی کرد که خیلی قدرش دانسته نشد و وقتی رفت تازه همه او را دیدند و انگار در گنجینه باز شده است. 
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.