نگاهی به سبکهای عکاسی/۱
«مینی مال» اولین مکتب برای عکاس شدن + عکس
عکاسی به سبک «مینی مال» یکی از سبک‌‌های عکاسی است که هر فرد با کمترین تجهیزات می‌تواند عکسهای پر مخاطبی ارائه کند.
کد خبر : ۱۰۱۳۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ ساعت : ۸:۳۱ AM
به گزارش گروه فرهنگی ماه‌تاب آنلاين،‌ امروزه با افزایش دوربین‌های دیجیتال، موبایلهای با کیفیت، حتی افزایش دوربین عکاسی حرفه‌ای و در دسترس قرار گرفتن تجهیزات عکاسی برای عموم مردم؛ نگاه کلی به هنر عکاسی تغییر کرده‌است. اگر روزی برای گرفتن یک عکس پرتره نیاز به تجهیزات سنگین، بزرگ و پر هزینه بود، امروز برای ثبت هرچه دیده می‌شود حتی نیاز به حمل دوربین جداگانه نیست و می‌توان در کسری از ثانیه گوشی را از جیب خود بیرون آورد و لحظه را ثبت کرد.
از طرفی بستر گسترده اینترنت نیز، فرصت انتشار این لحظه‌ها را برای عموم فراهم کرده است. این عوامل باعث شده تا در نهایت میلیون میلیون عکس در روز به حافظه عکاسی جهان اضافه شود اما چند درصد از این عکسها قابل استفاده هستند؟ چرا با وجود این تعداد عکس، هنوز عکس برخی عکاسها در صدر رصد جهان قرار دارد. چه ویژگی آنها را خاص می‌کند؟ بررسی نکات کوتاه عکاسی حتماً فرصت عکاسی بهتر را برای شما فراهم می‌کند. هر فرد می‌تواند با دقت روی این نکات عکاس بهتری شود!
عکاسی شیوه‌های گوناگونی دارد،‌که هر کدام از آنها نوعی از بیان مطلب را دارند و راوی یک نوعی از حالات هستند. این‌بار به یکی از ساده‌ترین و دور از ذهن‌ترین روش‌ها خواهیم پرداخت.
عکاسی مینی مال - Photography Minimalist
✅ عکاسی «مینی مالیستی» یک هنر کمتر شناخته شده است.
🔵 بهره گیری از تصاویر آرام ، متمرکز ساختن کادر در عناصر اصلی برای خلق ترکیبی بی نقص، صراحت بیان و سادگی از ویژگی های این سبک از عکاسی است.
🔴 این سبک از عکاسی با طرح یک چالش با تنطیم یک یا دو عنصر و حذف تمام اضافات در کادر ، به بیان یک موضوع و پیام می پردازد.
⚫️ در تعاریف آمده است که اساس هنر مینی مال خلاصه گرایی در فرم و تاکید بر محتوای اثر است و پیش از آنکه به احساسات شخصی و بیان آنها علاقه مند باشد، سعی دارد از قوانین فیزیک و ریاضی و استعاره و نشانه در خلق آثار استفاده کند.
⚪️ بنابراین می توان عنوان کرد که یک مکتب هنری است، مکتبی که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان روش‌های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبه فلسفی بنیان گذاشته‌ است.


ویژگی های یک عکس مینی مال
🔴 توجه بیننده را به شدت جلب می‌کند :
برای تاکید بر روی یک سوژه یا قسمت کوچکی از عکس، راه‌های مختلفی وجود دارد از جمله کم کردن عمق میدان. اما هیچ کدام مثل از کادر حذف کردن نقاط دیگری که توجه بیننده را از سوژه‌ی اصلی پرت می‌کنند جواب نمی‌دهد.
🔵 این عکس‌ها از نظر تجاری حکم طلا را دارند :
اگر اهل فروش عکس‌هایتان هستید بدانید که عکس‌های مینی‌مالیستی خیلی خریدار دارند. یکی از مهم‌ترین دلایلش این است که عکس‌های مینی‌مال فضای کافی برای افزودن متن تبلیغاتی را دارند.
⚪️ عکاسی مینیمالیستی چالش‌برانگیز است :
هر کسی می‌تواند یک دوربین بردارد و برای خودش از این طرف و آن طرف عکس بگیرد. اما برخورد با یک منظره به نیت گرفتن یک عکس مینی‌مالیستی سخت‌تر است. باید محل درست را پیدا کنید، نقشه بکشید و درست زمان‌بندی کنید تا سوژه‌ی اصلی‌تان در جای مناسب قرار بگیرد. این چیزها حتی برای عکاسان باتجربه هم چالش‌ برانگیزند.
انتهاي پيام/
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.