ویژه برنامه‌های رادیو در شب یلدا
جنگ اجتماعی «شب انار» به رادیو تهران با مجریگری بهروز رضوی و پریچهر بهروان و برنامه «یلداگرام» از رادیو فرهنگ میهمان یلدای شنوندگان خواهند شد.
کد خبر : ۱۰۱۳۴
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ ساعت : ۸:۲۳ AM
به گزارش گروه فرهنگی ماه‌تاب آنلاين، بهروز رضوی و پریچهر بهروان در بلندترین شب سال با برنامه «شب انار» از شبکه رادیویی تهران پذیرای مهمانان خواهند بود.
امیرحسین ثقفی تهیه کننده برنامه از دورهمی رادیو تهران در شب یلدا خبر داد و گفت: «بعد از سالها بهروز رضوی و پریچهر بهروان با حضور پیشکسوتان عرصه رادیو و تلویزیون، سینما و تئاتر، دوبله و موسیقی، فرهیختگان رادیو تهران را در شب یلدا همراهی می کنند. لوریس چکنواریان آهنگساز و رهبر اکستر سمفونیک تهران، منوچهر والی زاده دوبلور و بازیگر پیشکسوت و سامان گلریز آشپز از مهمانان این شب خواهند بود. گفتگو با نصرالله حدادی تهران‎شناس درباره مراسم شب‎ چله در شهر تهران، پخش قطعات نمایشی با موضوع شب‎یلدا و دورهمی خانواده ها و ارتباط با مخاطبان و... از جمله بخش های ویژه برنامه «شب انار» است.
در این ویژه برنامه تلاش می شود تا فلسفه شکل‎گیری آئین باستانی مردم ایران زمین با احیای سنت‎های قدیمی ایرانی ترویج شود.
جنگ اجتماعی «شب انار» کاری از گروه تفریحات و سرگرمی رادیو تهران که با هدف فراهم آوردن لحظات فرح‎بخش سه شنبه 30 آذر از ساعت 21 به مدت 150 دقیقه مهمان خانه می شود.
رادیو فرهنگ نیز سه شنبه 30 اذر از ساعت 21 تا 24 با ویژه برنامه «یلداگرام » میزبان درازترین شب سال خواهد بود.
ویژه برنامه «یلداگرام» ویژه شبِ یلدا گروه تاریخ و اندیشه است که با بخش های مختلف همچون اجرای گروه موسیقی ملکی ها، زنده محلی و بررسی یلدا در ادبیات با محمدحسین متولیان، بررسی موسیقی و یلدا با رضا دربندی همراه مخاطبان خواهد بود.
گزارش های متنوع از ایران و مناطق مختلف در بخش پایِ کرسی از دیگر بخش های برنامه است.

«یلدا گرام» بسته فرهنگی و کهن در مقابل شبکه‌های اجتماعی است که با محوریت فرهنگ دور هم نشینی و اهمیت خانواده و دوری از فضای مجازی پخش می شود.

تهیه کنندگان برنامه نازنین حاج سیف الله و شهره احمدوند هستند و علیرضا تابان، سکینه ارجمندی و حسام مزینانی گویندگی برنامه را بر عهده دارند.
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ماه‌تاب آنلاین در تلگرام شوید.