• ایران را سیل برد، دولتی ها تشکیل جلسه خواهند داد!
  چنديست كه بارندگی های شدید در اطراف کشور مشکلات بسیاری را برای شهروندان ایجاد کرده است و هر روز بر وضعیت بغرنج این مناطق افزوده می شود. استان های مرکزی و جنوب کشور مانند شیراز، بوشهر و شهرهای جیرفت، جهرم، کازرون، نورآباد ممسنی، فیروزآباد، جم، عسلویه، برازجان و... همگی در میان آب و سیلاب گرفتار شده اند.
 • مردحادثه ها؛
  جناب آخوندی و وزارت متبوعش؛ اگر مبنا را بر آمارهایی که خودشان ارائه کرده اند به صورت مستقیم و غیر مستقیم جان 92 تن از هموطنانمان را گرفته است.
 • مردم خوزستان اندازه سلفی گرفتن با پلاسکو هم ارزش ندارند؛
  کار مردم خوزستان از بهتر شدن گذشته و هرروز دعا می‌کنند تا اوضاع بدتر نشود و منتظرند تا ببینند مسئولین آیا فکری برای حل این مشکلات می‌کنند یا حتی اندازه سلفی گرفتن در پلاسکو هم برایشان ارزشی قائل نمی‌شوند و آن‌ها را به حال خودشان رها می‌کنند.
 • نماینده مردم اهواز در مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشت: سفرهای تشریفاتی، دید و بازدیدهای صوری، دستورهای بی‌ضمانت، شعارهای توخالی و سلفی گرفتن مدیران و وزیران شما با مردم محروم، دوای درد نیست؛ به داد مردم خوزستان برسید.
 • اعتراف روزنامه شرق به مسئله تراکم فروشی ها؛
  ملک‌مدنی، شهردار اصفهان، در زمان استانداری کرباسچی و از همکاران نزدیک او بود. درگیری‌های شورا و شهرداری در دوران ملک‌مدنی هم ادامه داشت. او با انتقادات و اعتراضات شدید جناح اقلیت دوره اول شورای شهر تهران به مديريت ابراهیم اصغرزاده مواجه بود. یکی از مهم‌ترین عوامل این نارضایتی‌ها توقف فروش تراکم بود که به افزایش قیمت مسکن منجر شده ‌بود. ملک‌مدنی معتقد بود بالارفتن هزینه زندگی در پایتخت تنها راه جلوگیری از مهاجرت فزاینده به این شهر است
 • گزارشی از وعده‌های‌ وفا نشده‌ پلاسكو؛
  حال و روز کسبه پلاسكو بعد از چالش وعده بده و برو دیگر ربطی به کسی ندارد و مشکلاتشان نه مشکلات مسئولین بلکه مشکلات خودشان می‌شود و رها می‌شوند به حال خودشان.
 • آیا «هپکو» هم به سرنوشت «ارج» دچار می شود؟
  هپکو با قدمت طولانی خود از زمانی که به بخش خصوصی واگذار گردید حال و روز خوبی نداشت و این وضع هرروز تشدید می‌شودتا جایی که امروز یک ماه از تظاهرات اعتراض آمیز کارگران هپکو می‌گذرد.
 • صحبت های شنیدنی مهدی داوری؛
  روز گذشته و در جلسه شورای شهر تهران، باز از طرف نمایندگان اصلاح طلب این صحبت های غیرکارشناسی مطرح شد که این بار،مهدی داوری معاون عملیات سازمان آتش نشانی که یکی از نیروهای بسیار باسابقه آتش نشانی کشور هست در جلسه پشت تریبون رفت و به صورت دقیق به یکایک سوالات و شبهاتی که از سوی رسانه های حامی دولت و نمایندگان اصلاح طلب شورا بود پاسخ داد.
 • در بحران ها همه حاضرند جز دستگاه های دولتی؛
  مثال های بسیاری هست که در بحران ها ابتدا نیروهای مردمی و پس از آن نهادهای انقلابی همچون بسیج، سپاه و ارتش هستند که در حادثه حضور به عمل می آورند و مدیریت ان را به دست می گیرند. از زلزله ورزقان تا سیل در سیستان در بلوچستان همیشه مردم و نیروهای مردمی در صحنه حاضر بوده اند و بعد از آن شاهد هستیم که دستگاه های مربوطه دولتی در ماجرا حضور پیدا می کنند
 • حاشیه نگاری ماه‌تاب از تشییع شهدای آتش نشان؛
  امروز دوشنبه هشت و نيم صبح پس از ده روز و تلاش بی‌وقفه‌ای كه برای يافتن پيكر آتش‌نشانان انجام شد، پيكر پاك اين جان‌فشانان تشييع شد و با حضور كم نظير مردم بدرقه شد تا به جايگاه ابدی خود برسند.
 • عليرضا قزوه در گفت‌وگو با ماه‌تاب آنلاين؛
  ازساعات اولیه حادثه شهردار تهران به عنوان یک چهره خدوم و دلسوز حضور داشت و تا ساعت‌ها بعد از آن حادثه و حتی نیمه شب محل حادثه را ترک نکرد و البته این همان چیزیست که از کسی که از جبهه‌های جنگ بیرون آمده انتظار می‌رود.
 • حميدگودرزی در گفت‌وگو با ماه‌تاب آنلاين؛
  به‌نظر من حادثه پلاسکو سیاسی نیست و هرگونه بهره‌برداری سیاسی از آن کاری اشتباه و بیهوده است.
 • الهام پاوه‌نژاد در گفت‌وگو با ماه‌تاب آنلاين؛
  این یک حادثه ملی و یک فاجعه ملی بود که اتفاق افتاد وتمام کسانی که زیر آوار مانده‌اند عزیزان ما هستند و اتفاقی که برایشان افتاد آنقدر دردناک است که غیرممکن است مردم ما در تشییع حضور نیابند و ابراز همدردی نکنند.
 • ابراهيم حسن‌بيگی در گفت‌وگو با ماه‌تاب آنلاين؛
  هرگونه برداشت و سوء استفاده سیاسی از این حرکت و اتفاق اصلا کار درستی نیست و بسیار قبیح است چرا که این یک اتفاق ملی دردناک است که هیچ ربطی به جناح و گروه خاصی ندارد.
 • سعيد شيخ‌زاده در گفت‌وگو با ماه‌تاب آنلاين؛
  هرگونه برداشت و سوءاستفاده سیاسی در موقعیت فعلی از این اتفاق کاری احمقانه است چرا که این موضوع، موضوعی مردمی است.
 • مجيد اخشابی در گفت‌وگو با ماه‌تاب آنلاين:
  گاهی دیده می‌شود که برخی می‌خواهند در اینطور مواقع موج سواری کنند، که این امر نه در شأن آنهاست و نه در شأن ملت شریف ایران. به هرحال حادثه یک حادثه ملی بوده و بهره‌برداری سیاسی سزاوار آن نیست.
 • محمد سلوکی در گفتگو با ماه‌تاب آنلاین؛
  با توجه به اینکه نزدیک فضای انتخابات می شویم طبیعی است که برخی ها تلاش خواهند کرد از این فضا سوء استفاده کنند و آن را به سمت خودشان ببرد. نباید فراموش کرد که در صورت تغییر زمین بازی این همه ما هستیم که متضرر خواهیم شد.
 • شهردار مشهد در خصوص حادثه پلاسکو در گفت‌وگو با ماه‌تاب؛
  شهرداری تهران در حادثه پلاسکو دو نقش داشت یکی قبل از بحران و دیگری بعد از بحران که در هردو به وظیفه خود به‌خوبی عمل کرده است.
 • زندگی حق مردم اهواز هم هست؛
  مدت‌هاست که مردم اهواز و استان خوزستان با پدیده ریزگردها دست و پنجه نرم می‌کنند و صدایشان به مسئولین پایتخت نشین نمی‌رسد.
 • شهردار سمنان در گفت‌وگو با ماه‌تاب آنلاين،
  مدیریت اجرایی شهرداری تهران خیلی خوب بود ضمن اینکه سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران بسیار قوی هست و این حس نوع‌دوستی این آتش‌نشانان از وظیفه‌مداری آنان است و جای تقدیر و تشکر دارد.
 • گزارش ماه‌تاب آنلاين از فراموشی دولتی‌ها به مردم سيل زده سيستان؛
  آه دل این مردم بر دیده‌های گشاده وعده دهنده انگار تأثیری نخواهد گذاشت و وضعیت استان‌هایی مثل سیستان هیچگاه روبراه نخواهد شدچرا که مهم‌تر از خدمت، موج سواری سیاسی است.
 • آقای سرخو لطفا نظر کارشناسی بدهید!
  حضور بالگرد و ایجاد هوا توسط ملخ های آن موجب افروخته شدن آتش و انتشار آن به جاهای دیگر می شد.
 • گزارش ماه‌تاب آنلاين از نگاه مردم به پلاسكو
  این مردم هستند که همیشه در صحنه حاضرند و نوع دوستیشان بی‌مثال است اما جامعه و جامعه پذیری‌های اشتباه که همیشه از سوی صاحبان قدرت صورت می‌گیرد مردم را سردرگرم کرده و نمی‌دانند کدام ره به ترکستان است و کدام نیست.
 • شفافیت‌در ساختار اصل تحقق عدالت اجتماعی!
  فساد را از نظر اخلاقی و فلسفی میتوان به صورت خروج از مطلوبیت و عدالت بیان کرد مثلا اگر میوه تازه را صورت اصیل میوه در نظر آوریم دارای عنصر مطلوبیت است و میوه ایی که مطلوبیت برای ما ندارد در اصطلاح فاسد است
 • هماهنگی مناسب در ستاد مدیریت بحران؛
  بعد از حادثه پلاسکو نیروهای ستاد عملیات بحران تهران به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. نمایندگان شهرداری تهران، آتش نشانی، پزشکی قانونی، پلیس آگاهی و قوه قضائیه از اقدامات و هماهنگی های صورت گرفته نهادهای مربوطه سخن گفتند.
 • ثبت يك تصوير به قيمت جان باختن يك انسان
  ريچارد كرايوز هيچ‌گاه فكرش را نمی‌كرد كه پدیده سلفی یا واژه‌های معادل آن خودگراف آن قدر همه‌گير شود كه مردم ثبت يك تصوير را به كمك كردن به همنوع خود از مرگ ترجيح دهند.
 • اختصاصی ماه‌تاب آنلاین؛
  دولت به جای بودجه 600 میلیارد تومانی آتش‌نشانی تنها 25 میلیارد تومان بودجه اختصاص داد و در همین حال بودجه شهرداری 46 درصد کاهش یافته است. این در حالی است که دولت بدهی 18 هزار میلیارد تومانی خود به شهرداری تهران را تسویه نمی‌کند.
 • نشست خبري سخنگوي سازمان آتش نشاني و معاونين شهردار تهران
  در جلساتي كه با فرماندهي ارشد عمليات،‌ جناب آقاي قاليباف صورت گرفت،‌ تصويب شد كه از بالاترين سطح عمليات سبك سازي انجام شود تا حجم آوارهاي چند تني برداشته شود. ما با آهن ها و ستون هاي 40 تا 50 تني روبه رو بوديم كه مي بايست تك تك آنها را برش داده و در قطعات كوچكتر جابه جا كنيم. حجم انجام عمليات بسيار سنگين است
 • چرای دلايل وقوع آتش‌سوزی‌های بزرگ
  در طول سال های متفاوت آتش سوزی های بسیار زیادی رخ داده است و برخی از آن ها بسیار بزرگ و معروف بوده اند. در این مطلب به برخی از این آتش سوزی های معروف دنیا اشاره می کنیم.
 • حریق به خاطر بی‌توجهی به هشدارهای چندباره شهرداری تهران؛
  ساختمان بزرگ پلاسکو با قدمت 54 ساله كه يكی از بزرگترين ساختمان‌های تهران بود صبح امروز دچار حادثه حريق گسترده شد كه پس از اطلاع از اين حادثه ماموران آتش نشانی در سريع ترين زمان ممكن در اين محل حاضر شدند و حريق را مهار كردند.