• سردار پاکپور در نشست خبری:
  فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: گروهای ضدانقلاب که سال‌های سال از فاز نظامی دور شده بودند، توسط سازمان های فرامنطقه ای و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس دوباره اعلام کردند وارد فاز نظامی شده‌اند.
 • برای مقابله با فساد باید از خود شروع کرد؛
  این نکته را باید در همین ابتدای نوشته عرض کرد که جدای از هر گونه تحلیل، جناح گیری سیاسی و... جداً این مسئله یک رسوایی جدی برای دولت روحانی بوده است. دولتی که مدعی بوده که خزانه خالی تحویل گرفته است و حتی در پرداخت حقوق کارمندان خود نیز با مشکل مواجه شده است
 • تناقض رفتار اصلاح طلبان در ماجرای حصر؛
  باید از دوستان اصلاح طلب پرسید که چطور آنها برای حفظ امنیت سخنرانی ها حاضر به تدوین طرحی هستند که مجازات یک سوال 2 سال حبس است، اما انتظار دارند که مقامات سیاسی کشور در مقابل تمام ساختار شکنی ها و اقدامات خلاف قانون این افراد که لطمات جدی به امنیت ملی کشور وارد کرده است سکوت کند و بعد از چند سال از گناه آنها بگذرد؟
 • در پی سخنان تامل برانگیز دادستان کل کشور؛
  دادستان کل كشور با بیان اینکه در رودربایستی گیرکرده‌ایم ضعف عیان و کلان دستگاه قوه قضائیه را نشان داد که بعد از سی و شش سال از گذشت انقلاب اسلامی مبنای روابط و تعاملات این دستگاه را فرد تعیین می‌کند و هنوز ما هو افراد اعتبار دارد و به اعتبار این ماهو خیلی از مسائل حقوقی تحت الشعاع قرار می‌گیرد.
 • دادستان کل کشور:
  دادستان کل کشور گفت: متاسفانه مسئله قاچاق خیلی‌ها را از گمرک، بازار، کارخانجات و حتی برخی مقامات را آلوده کرده است.
 • مقابل چشمان وزير كشاوررزی؛
  این بار در هنگام حضور وزیر کشاورزی در خوزستان چند شهر استان از جمله اهواز به خاموشی رفت.
 • رهبر انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی:
  رهبر معظم انقلاب فرمودند: مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند؟ قهری وجود ندارد، البته مردم ما با کسانی که در سال 88 به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت و لودگی و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهر هستند و با آنها آشتی هم نمی‌کنند.
 • صحبت های رهبر انقلاب در خصوص مسئله آشتی ملی؛
  یک عده‌ای تعبیر «آشتی ملی» را می‌گویند؛ این‌ها به نظر من معنی ندارد؛ مردم با هم متحدند؛ چرا می‌گویید آشتی؟ مگر مردم باهم قهرند؟ بله، مردم با آن کسانی که روز عاشورا آمدند وسط خیابان و با قساوت و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهرند و آشتی هم نمی‌کنند.
 • با طرح دو فوریتی اصلاح طلبان مجلس؛
  طبق این ماده واحده چه در مراسم‌های بزرگ و عرفی مثل مجالس سخنرانی با حضور مسئولین و... هرکسی نقد یا اعتراضی کند و یا حتی دست بزند یا صلواتی بفرستد که به قول آقای عارف و دوستانشان موجبات جلب توجه را به خود فراهم بیاورد باید به شش ماه و یا دو سال حبس محکوم شود!
 • طرح جنجال برانگیز نمایندگان لیست امید در مجلس؛
  این طرح که با عنوان «تأمین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است به دنبال آن است که هر کسی با هر اقدامی در مراسم سخنرانی رسمی یا غیر رسمی موجبات توقف یا جلب توجه به خود و یا تشنج شود به حبس از 6 ماه تا 2 سال محکوم می شود.
 • یک سند قدیمی از سازمان سیا که به تازگی از طبقه‌بندی خارج شده نشان می‌دهد که دولت آمریکا از چندین دهه قبل توسل به راهبردهایی مشابه سیاست‌های فعلی را برای بی‌ثبات کردن سوریه مد نظر داشته است.
 • رفتارهای متناقض اعضای اصلاح طلب شورای شهر؛
  بعد از حادثه پلاسکو جوی سیاسی و البته غیر کارشناسی پیرامون این مسئله شکل گرفت. این حادثه دستاویز بسیاری از جریان ها و گروه های سیاسی شد تا به وسیله آن یا به مقاصد سیاسی خود برسند و یا با سفید نمایی زمین را برای حضور خود در فضای را سیاسی هموار کنند.
 • «گودبای پارتی» وزرای دولت در سفارتخانه سوئد؛
  قرار و مدارهایی که با وزیر سوئد گذاشته شد و از تحویل 1350 دستگاه اتوبوس اسکانیا خبر می‌داد نیز ادامه همان داستان ادامه دار کمک به ورشکستگی تولید داخلی می‌باشد.
 • در پي حضور وزرا در خانه سفير سوئد؛
  نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: وزیر امور خارجه درباره امضا قراردادها در منزل شخصی سفیر سوئد به وکلای ملت توضیح می‌دهد.
 • وبگاه اينترنتی گزارش داد؛
  ایگاه اینترنتی قنطره با اشاره به نقش رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در حمایت از رئیس‌جمهور ایران نوشت که حتی پیش از درگذشت وی هم به دلیل ناامیدی مردم از سیاست‌های او، درباره امکان انتخاب مجدد وی تردید وجود داشت.
 • عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: برخورد منفعلانه با حوادثی همچون بحران خوزستان، عدم دوراندیشی دولت را نشان می‌دهد و دولتی که نام خود را دولت تدبیر نهاده پس کجا و کی قرار است تدبیراندیشی کند؟
 • تحریم‌های دولت جدید آمریکا طوری تنظیم شده تا برجام را نقض نکند اما بسیار زیرکانه تحریم‌های قبلی را زنده می‌کند، تحریم‌های جدید شرکت‌های غربی و همسایگان دوست را درباره همکاری با ایران به تردید انداخته است.
 • سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت:‌ در جلسه امروز متقاضیان طرح استیضاح وزیر راه از توضیحات وی قانع نشدند لذا این طرح به هیأت رئیسه ارسال می‌شود.
 • نمایندگان استان خوزستان با حضور در جایگاه هیأت رئیسه مجلس به قطعی آب، برق و گاز در این استان اعتراض کردند.
 • صحبت های تامل برانگیز رئیس جمهور در روز گذشته؛
  نوک پیکان در اتهامات بزرگترین فسادهای بانکی براساس گفته‌ها به سمت برادر رئیس جمهور نشانه رفته و ملت منتظرند تا برخورد عادلانه وی بامفسدین را نظاره کنند.
 • به بهانه 22 بهمن؛
  هرچند انقلاب اسلامی در سطح کلان خود توانست بود سیستم مدیریتی لازم را تولید نماید اما هرچقدر از راس فاصله گرفته می شود متوجه خواهیم شد که ساختار مدیریتی لایه میانی انقلاب دارای یک الگوی رفتاری مناسب و منطبق با ذات خود انقلاب نیست. از این رو هر فردی با هر گرایشی که در آن قرار می گیرد به دلیل استیلای ساختار بروکراتیک بر تفکر شخصی، این افراد هستند که مجبور خواهند بود که خود را با سیستم هماهنگ کنند. در واقع دیوان سالاری مناسب (بخوانید بومی) در دولت و در سطح مدیرانی میانی و حتی ارشد ایجاد نشده بود.
 • کاهش حمایت مردم از برجام در نظر سنجی ها؛
  در صورتي كه نقاط مثبت و منفي برجام را كنار يكديگر بگذاريم آقاي رئيس جمهور نمي‌تواند برجام را به عنوان يك دست‌آورد و برگ به مردم معرفي كند چون آن پيشبيني كه رئيس جمهور مدنظر داشته اتفاق نيفتاده است
 • اندر احوالات آقای وزير صنعت؛
  گفته شده آقای نعمت‌زاده با تدابیر خاص خود تخلف سه‌هزار میلیارد تومانی یک شرکت کره‌ای را صفر کرد، اما کسی برای صفر کردن تخلفات کوله‌برهایی که از فشار معیشت و زندگی سخت به این کار دشوار روی آورده‌اند پا درمیانی نمی‌کند.
 • روحانی از یک حادثه استانی یک فاجعه ملی ساخت؛
  هنگامی که کتاب «امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای» دکتر حسن روحانی را مورد کنکاش و بررسی قرار بدهیم، نکته ای جلب نظر میکند که به سادگی نمیتوان از آن گذشت. حسن روحانی در کتاب معروف خود در بحثی که به مدیریت بحران اختصاص دارد، به انتقاد از روند مدیریت بحران در کشور میپردازد و آن را به چالش میکشد.
 • پاسخی بر گفتار‌های مسجد جامعی،
  باید دید که آقای مسجدجامعی حرف‌های آتش‌نشان‌ها را نشنیده یا آن ها را در امور آتش‌نشانی و اطفاء حریق از خود کارشناس‌تر نمی‌بیند که تجهیزات و به روزبودنشان را زیرسؤال می برد و به دنبال راهی برای انداختن تقصیر بر گردن دیگری می گردد.
 • از سیل در سیستان تا جان باختن مردم در کولاک؛
  حادثه پلاسکو یک امر را بر همگان آشکار کرد؛ اینکه هیچ آمادگی و در عین حال هماهنگی برای مواجهه با حوادث بزرگ همانند زلزله در کشور وجود ندارد. امید است که یکبار از حوادث پیرامون درست گرفته شود.هرچند که پلاسکو به مدد نیروهای امدادی و تلاش های آنها جمع شد!
 • حسام الدین آشنا مامور مهار شهردار؛
  «باید کاری کنیم که یک بار و برای همیشه قالیباف تمام شود، هر چند که او بد شناس است!» این بخشی از صحبت های آقای مشاور است که در یک محفل خصوصی زده شده است.
 • تاملی بر مدیریت بحران در تهران؛
  کافیست تا فقط یکبار به صورت اتفاقی به بافت های متراکم و منسجم شهر تهران سر بزنید تا از فکر یک حادثه ی طبیعی مثل زلزله به خود بلرزید. سوالی که در این میان بایستی به آن توجه کرد این است که دقیقا در صورت بروز یک بحران،چه نهاد و ارگانی متولی مدیریت بحران است و برای پیگیری عدم مسئولیت پذیری یک ارگان،به کدام قانون بایستی استناد کرد؟
 • راهبرد نخ نمای دو قطبی سازی دولتی ها ادامه دارد؛
  اگر حسن روحانی بر سر کار باشد و تلاش کند تا از ایران چهره ای مظلوم و ستم کشیده و منفعل نشان دهد،و مشی مدارا در برابر ترامپ دیوانه پیش بگیرد،ایران به سلامت از لبه ی این پرتگاه عبور خواهد کرد و از جنگ جلوگیری خواهد شد و اگر هر فرد دیگری با گفتمان استکبار ستیزی و مقاومت در برابر آمریکا بر سر کار بیاید ، ایران در آستانه ی جنگ قرار خواهد گرفت
 • مشروح صحبت های دکتر قالیباف در شواری شهر؛
  نشست ویژه امروز شورای شهر در حالی آغاز شد که برخلاف دیگر نشست های این شورا در روزهای یکشنبه، علنی است. نشستی علنی که با حضور خبرنگاران برگزار خواهد تا در بررسی ابعاد حادثه پلاسکو، چیزی مکتوم و پوشیده نماند و مردم در جریان تمامی مذاکرات و مباحث صورت گرفته قرار گیرند.